У хлопців міжвоєнного Станиславова була улюблена забавка – так званий корковець. Це був іграшковий пістолет, який стріляв кулями, що були схожі на корки, звідки й походила назва.
Зазвичай такі пістолетики були не дуже майстерно виготовлені і мало нагадували справжню зброю. Незважаючи на це, власникам корковця шалено заздрили однолітки, а дістати тим корком по нозі – то було щось цілком звичне для станиславівських пустунів.
Постріл із корковця був дуже гучним і лунким, а кулі-корки також вибухали при сильному ударі, тож малі розбишаки часто заради забави кидали їх комусь під ноги.
Втім, до серйозних травм це не приводило, хоч корковці не були цілком безпечними. Адже кулі-корки містили бертолетову сіль, яка є потужною вибуховою речовиною.
Про те, що корковці не були аж такими безневинними забавками, свідчить випадок, який трапився у січні 1937 року в магазині галантереї та іграшок Ліппи Крайслер у Станиславові на площі Ринок. Там була у продажі певна кількість іграшкових пістолетів та куль-корків до них. Чи то коробка з тими кулями впала, чи то хтось по ній випадково вдарив, але кулі вибухнули. В результаті вибуху в магазині побилося скло у вітринах і легких травм зазнали шестеро осіб – персонал крамниці та кілька покупців, які перебували там у момент вибуху. Було також пошкоджено товар і завдано збитків крамниці на суму близько 2 тис. злотих.
Підготувала Олена БУЧИК |