В серпні 1909 року до Станиславова прибув знаменитий французький цирк пані Соланж де Аталіде.
Це стало великою сенсацією не лише для міста, а й для його околиць, пише Західний кур’єр.
Ось що повідомляла преса про ситуацію в місті перед цирковою прем’єрою:
«В день прибуття цирку Станиславовом буквально затрусило. Весь Княгинин-Гірка, всі Майзлі, а також Лисець, Богородчани, Тлумач і Тисмениця посунули до Станиславова. Візники похапцем звозили глядачів до цирку, як при виборах послів до парламенту. Через величезні юрби людей на вулицях Третього Мая і Романовського (тепер вул. Грушевського і Мулика – Авт.) з тротуарів повипадала плитка і підскакувала, неначе танцюючи якийсь чудернацький танок.
Власники кам’яниць, побачивши тлуми богородчанського і лисецького люду, з перестраху підвищили орендну оплату на квартири на 25%. Власниця іншого цирку, який теж перебував у Станиславові, подумала, що їй глядачів годі чекати, швидко зібрала свої манатки і виїхала геть. А місто Ревери зачудовано милувалося чарівною і елегантною мадам Соланж, її гарненькими і молоденькими артистками Агнесою та Арвіньєсою, а також темношкірими арабами, індійськими слонами і китайськими акробатами з косичками на головах.
В такому зачудуванні публіка перебувала досить довго, і звільнилася від нього тільки витративши кільканадцять тисяч корон. Ті ж, кому не пощастило потрапити на єдину виставу, ладні були втопитися у величезній баюрі, що утворилася біля входу до Торговиці. Немає сумніву, що Станиславову потрібен не лише сталий театр, а й сталий цирк. Бо без цирку Станиславів – як півень без хвоста…».
Підготувала Олена БУЧИК |