Четвер, 21.11.2024, 10:32:55

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Травень 2022  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
 
Архів новин
Головна » 2022 » Травень » 25 » Колись у Станиславові: Станиславівський дивак
21:34:08
Колись у Станиславові: Станиславівський дивак

У кожному місті є особлива категорія жителів – диваки. Інколи вони веселять мешканців, інколи їх побоюються, але такі особи – то незмінна частина фольклору.

Незадовго до Першої світової війни в Станиславові з’явився дивак, якого всі називали Ляйбцьо. Він прибув до міста звідкись із далеких країв, одягався в ексцентричний спосіб і жив переважно за рахунок пожертв милосердних містян. 

Просячи про допомогу, він відвідував здебільшого найбагатших мешканців Станиславова, бо завжди казав, що найкраще почувається там, де «темно і слизько». «Слизько» означало, що підлоги в помешканні чисті й натерті до блиску, а «темно» – що вікна затулені гарними фіранками, які захищають від сонця.

Він ніколи не брав милостиню мідяками, лише срібними монетами чи банкнотами. В місті Ляйбця любили, тож милостині він збирав немало. Цікаво, що своїм «уловом» він охоче ділився з іншими жебраками, які отримували не такі щедрі пожертви.

Ляйбцьо прожив у Станиславові аж до 1938 року, піднімаючи містянам настрій своїм екзотичним виглядом і дотепними жартами та теревенями. У травні того року він раптово помер у 73-річному віці. Виявилося, що популярний у місті дивак був не таким уже й бідним, адже в його скромному помешканні знайшли капітал у кілька тисяч злотих. Ляйбцьо склав заповіт, у якому все, що мав, заповідав на користь міської бідноти.

Мешканці Станиславова дуже сумували за Ляйбцьом. Особливо його любили діти, які часто зображували його постать у своїх малюнках. Зображення Ляйбця навіть можна було побачити в деяких дитячих часописах.

Підготувала Олена БУЧИК


Переглядів: 160 | Додав: Dnister









Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі





Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024