Ігор Гаркот, який керував управлінням архітектури Івано-Франківська з 2006 по 2011 роки, недавно видав книгу «Архітектура Івано-Франківська (Станіславова) міжвоєнного періоду 1920-1930-х років». Він присвятив її дружині, дочці, внучці, зятю, батькам, бабусі, дідусеві, стрийні, стрийкові, тітці та вуйкові. Крім цього, книга присвячена викладачам Львівської Політехніки, учителям-діпромістівцям, друзям та колегам. Серед друзів та колег – екс-міський голова Івано-Франківська Віктор Анушкевичус та колишній його перші заступники Володимир Швадчак та Зіновій Фітель.
«Цим періодом історії я займаюся все своє життя, – розповів 58-річний Ігор Гаркот. – Десь щось фотографую, десь щось дістаю. Дуже люблю цей період, бо навчаюся у Львівській Політехніці у 1976-81 роках це все було ще досить свіжо. Відтак студенти того періоду часто вчилися саме на міжвоєнній архітектурі».
Книга починається із створення міста. Нагадаємо, що воно було створене, як місто-фортеця, у вигляді шестикутної зірки. Потім власник міста Анджей Потоцький вирішив будувати палац і відповідно зірка була трансформована вздовж збудованого палацу. Далі трохи історії міста, а потім – функціоналізм тодішньої архітектури.
«Багато вдалося віднайти рідкісних листівок, – розповідає про роботу над книгою Ігор Гаркот. – Що стосується планування, то багато допоміг керівник ОБТІ Василь Бегей, також багато я знайшов по архівах».
Книга продається у книгарнях «Академія» та «Лілея НВ», ціна – до 300 грн.
До речі, на цій книзі Ігор Гаркот обіцяє не зупинятися. Відтак сів уже писати наступну. Щоправда розповісти про що нова книга він не захотів. |