Понеділок, 27.05.2024, 21:44:30

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2019 » Листопад » 23 » Краєзнавча палітра Петра Сіреджука
22:18:25
Краєзнавча палітра Петра Сіреджука

У відділі краєзнавчої літератури обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка розгорнуто однойменну книжкову виставку, присвячену 70-річчю від дня народження відомого краєзнавця, доктора історичних наук, професора, провідного фахівця Інституту історії, етнології і археології Карпат Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника – Петра Сіреджука.

Він - автор 215 наукових праць, дослідник документів про перші згадки населених пунктів нашої області. Нещодавно вийшла в світ його чергова книга «Лицарі визвольної війни 1918-1919 рр.», яка увічнює імена відважних гуцулів, котрі стали на захист рідного краю від польських окупантів.

Петро Сіреджук - стипендіат Польської Академії Наук та Ягеллонського університету в Кракові, почесний член Гуцульського дослідного інституту в Чикаго, лауреат премії ім. Івана Крип'якевича та Марка Черемшини, журналістської премії імені В. Якуб'яка.

З нагоди 70-літнього ювілею науковця відділ краєзнавчої літератури підготував книжкову виставку «Краєзнавча палітра Петра Сіреджука», де розкрито його творчий доробок, вміщено матеріали про наполегливу наукову і краєзнавчу роботу. Серед них: «Лицарі Визвольної війни 1918-1919 рр.: (Вояки і старшини УГА родом із Галицької Гуцульщини)», «Галицька Гуцульщина у Великій війні 1914-1918 рр.», «Інвентар Снятинського староства 1752 р.», «Космач над Пістинькою», «Вовчківці: віхи історії, 1410-2010», «Першовитоки : Нариси історії заселення Заліщанщини від найдавніших часів до наших днів», «Соціально-економічне становище і культурне життя німецької меншини Східної Галичини (20-30-і роки ХХ ст.)» та інші важливіі цікаві дослідження автора.

Тож запрошуємо всіх, кого цікавить історія рідного краю, ближче познайомитися з постаттю прикарпатського дослідника минувшини Петра Сіреджука та його працями за допомогою виставки, яка триватиме до 1 грудня 2019 р. Чекаємо на Вас.


Переглядів: 263 | Додав: Dnister

Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзіВідлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024