Середа, 29.05.2024, 04:10:14

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Жовтень 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
 
Архів новин
Головна » 2015 » Жовтень » 21 » Краєзнавство Івано-Франківщини в іменах: Микола Домашевський
09:28:38
Краєзнавство Івано-Франківщини в іменах: Микола Домашевський

У відділі краєзнавчої літератури в рамках циклу „Краєзнавство Івано-Франківщини в іменах” функціонує виставка однієї книги „Микола Домашевський: велет духу гуцульського”, присвячена 90-літтю від дня народження відомого історика і краєзнавця, діяча української діаспори, уродженця с. Микуличин Миколи Домашевського.
Проживаючи у США, доктор економічних наук Микола Домашевський свою головну діяльність присвятив організації гуцульського громадського життя як в США, так і в Україні.
Ним в Чикаго утворено Гуцульське товариство „Чорногора" (1996), Гуцульський дослідний інститут (1968), організовано „Конференцію Гуцульських товариств Амкерики і Канади" (1971). Він -  засновник світового журналу „Гуцулія" (1965) та головний редактор багатотомного видання „Історія Гуцульщини", що експонується на виставці.
Три томи праці „Історія Гуцульщини" були видані Гуцульським дослідним  інститутом в Чикаго (І том - 1975 р., ІІ - 1985 р., ІІІ - 1988 р.).
У першому томі подаються загальні відомості про Гуцульщину, її традиції, фольклор, архітектуру, ужиткове мистецтво. В другому і третьому томах вміщено нариси з історії міст і сіл Гуцульщини, інформацію про видатних діячів її минулого і сучасного, короткі етнографічні розвідки тощо.
Завдяки організаційному та фінансовому сприянню М. Домашевського вже в Україні, у Львові побачили світ ІV-VІ томи „Історії Гуцульщини", які є фактично збірниками наукових праць переважно українських дослідників. Тематика цих томів достатньо широка: вона охоплює найповнішу наукову інформацію про природу, населення, господарство, будівництво, а також культуру, історію, літературу, освіту і народне мистецтво цього етнографічного регіону.
Багатотомна „Історія Гуцульщини" за редакцією Миколи Домашевського є вагомим внеском у пізнання гуцульського краю. Тож щиро запрошуємо до ближчого знайомства з нею та її творцем за допомогою виставки однієї книги „Микола Домашевський: велет духу гуцульського".


Переглядів: 700 | Додав: Dnister

Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзіВідлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024