Вівторок, 28.05.2024, 17:01:08

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2023 » Листопад » 22 » Кримінальні історії: шантаж чи жарт
17:35:02
Кримінальні історії: шантаж чи жарт

Філіп Ліберман (1868–1943) та його дружина Бабета вважалися одними з найбагатших людей у Станиславові та його околицях. З середини 1890-х років вони спільно володіли фабрикою спирту і пресованих дріжджів, яка знаходилася в передмісті Станиславова.

Незважаючи на своє велике багатство, Лібермани практично не займалися благодійністю, що було зовсім нетипово для тодішніх підприємців.

У вересні 1900 року з Філіпом Ліберманом сталася прикра історія, яка була пов’язана з його скупістю. Він отримав листа, де від нього вимагали покласти 1 тис. злотих ринських під четвертою лавкою на вул. Романовського (тепер вул. Мулика) біля овочевої ятки. З цієї суми 500 злотих ринських мали бути у банкнотах, а ще 500 – срібними монетами.

Лист був підписаний таким собі «Комітетом зневірених», який свою вимогу пояснював тим, що пан Ліберман не жертвував гроші на благодійні цілі і ніяк не підтримував своїх знедолених одновірців.

У разі відмови віддати гроші «Комітету зневірених» Ліберману погрожували стратою, яка буде виконана невдовзі. Його обіцяли вбити і в тому випадку, якби від звернувся за допомогою до поліції.

Через певний час надійшов ще один лист подібного змісту, сповнений погрозами неминучої кари у разі невиконання вимог. Цей лист мав підпис «Екзекутор». Філіп Ліберман не сприйняв погрози серйозно, вважаючи ці листи чиїмось дурним жартом, але все ж відніс їх до поліції.

Поліцейські розпочали розслідування але з’ясувати, що ж то були за «Комітет зневірених» і «Екзекутор», їм так і не вдалося. Втім, містом уперто кружляли чутки, що то був жарт молодих місцевих євреїв, покликаний хоч якось спонукати скупого багатія займатися благодійністю.

Підготувала Олена БУЧИК


Переглядів: 56 | Додав: Dnister

Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзіВідлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024