Субота, 23.11.2024, 23:11:05

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Грудень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
 
Архів новин
Головна » 2020 » Грудень » 12 » Легенди Станиславова. Як народжуються пам’ятники
21:10:10
Легенди Станиславова. Як народжуються пам’ятники

Франківськ недарма називають містом кованих скульптур, адже після кожного ковальського фестивалю він прикрашається черговим витвором.

Так у 2008 році на стометрівці з’явилося «Дерево щастя», пише «Репортер».

Незабаром воно опинилось під прицільною увагою молодят. Залізні гілки швидко обліпили колодками, а стовбур дерева вкрили написами на кшталт «Ваня+Таня». В якийсь момент замків стало так багато, що вони майже закрили скульптуру.

Замість цікавої кованої композиції на головній вулиці міста утворився якийсь рагульський ансамбль. Звісно, це сподобалося далеко не всім. У соцмережі виникла ініціативна група, де обговорювали, як зрізати колодки й почистити дерево. Але одразу з’явилися й дописи молодят, які побоювались, що зруйнуються їхні шлюби.

Тоді у коваля Василя Гудими виникла ідея зробити окрему скульптуру та почепити на неї усі ці спиляні замки. Задум підтримав відомий франківський підприємець і меценат Віктор Вінтоняк. Робоча назва проєкту була – «Пам’ятник рагулізму». Композиція складалася з двох кубів – маленького внутрішнього, до якого причепили зрізані замки, та великого зовнішнього. Виготовляти скульптуру Гудимі допомагав баварський коваль Свен Бауер.

Закінчили її 2012 року. Тоді ж придумали офіційну назву – «Куб щастя», аби нікого не ображати. Спочатку планували встановити у парку, біля Лебединого озера, аби закохані могли вішати свої колодки на зовнішні грані куба. Але з дирекцією парку домовитись не вийшло. Потім розглядали інші локації – на вулиці Шевченка, біля медуніверситету, навпроти «Люм’єру», але не склалося й там. Врешті-решт, «щасливий» куб поставили на подвір’ї палацу Потоцьких.

Але молодята чомусь не чіпляють туди свої «окови кохання». Та й ніде в місті шлюбні колодки ніби вже не вішають. І це добре.

Іван Бондарев


Переглядів: 209 | Додав: Dnister









Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі





Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024