Субота, 23.11.2024, 13:12:28

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Березень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
 
Архів новин
Головна » 2018 » Березень » 5 » Легенди Станиславова. Таємниця майстра Полейовського
09:15:17
Легенди Станиславова. Таємниця майстра Полейовського

Вірменському костелу відносно пощастило – за совітів у ньому відкрили музей релігії та атеїзму, а не склад чи спортзал. Через це непогано зберігся храмовий інтер’єр, розписи, скульптури.

У музейному путівнику за 1982 рік читаємо таке: «Всередині, на широких виступах карнизу, що підтримуються колонами, розташовані 12 статуй святих заввишки 1,8 м. Інші вісім статуй стоять на двомет­рових постаментах між колонами у центральному залі. Їх автор – відомий львівський скульптор Матвій Полейовський».

Він творив у другий половині XVIII століття, деякі дослідники називають його учнем знаменитого ­Іогана Георга Пінзеля. Мистецтвознавці пишуть, що скульптури виконані у стилі бароко. Їх можна побачити й сьогодні – у тій же «голубій церкві».

Спершу здається, що скульптури з білого мармуру. Але 300 років тому мармур був дуже дорогою забаганкою. За такі ж гроші можна було купити ціле село – з кріпакам, худобою та навколишніми землями. Тому священики йшли на хитрість. Вони замовляли майстрам дерев’яні скульптури, які потім фарбували у білий колір – під мармур. У храмах ­завжди панувала напівтемрява, статуї стояли високо і здалеку прихожанам здавалось, що вони з благородного каменю.

Фарбували скульптури настільки ретельно та якісно, що навіть зблизька важко розпізнати, з чого вони. Та якщо, наприклад, підійти до статуї апостола Андрея, що стоїть ліворуч вівтаря, то можна побачити краєчок нефарбованої дерев’яної основи. Вона трішки виступає за межі карнизу, але цього достатньо, аби викрити таємницю майстра Полейовського.

Іван Бондарєв


Переглядів: 377 | Додав: Dnister









Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі





Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024