В серії публікацій «Літопису ІФНТУНГ» в виші розкажуть про ключові етапи становлення освітнього закладу, важливі події, що залишили слід в історії ІФНТУНГ.
Також йтиметься про повсякденну працю викладачів і студентів, що зробила університет одним із центрів освіти і науки в Україні, йдеться на сайті ІФНТУНГ, пише Західний кур’єр.
“Розпочинаємо у Новому 2025 році ще один цікавий проєкт – «Літопис ІФНТУНГ». Ми запрошуємо вас здійснити цікаву подорож крізь десятиліття становлення та розвитку провідного закладу вищої освіти Прикарпаття. Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу – кузня понад 60 000 інженерних кадрів для нафтогазової, енергетичної й інших галузей економіки України, має багатий історичний шлях, сповнений важливих досягнень, новаторських ідей та видатних постатей, які сформували його як провідний заклад вищої освіти не тільки в Україні, а й за її межами”, – йдеться в повідомленні.
Історія університету сягає 1960 року, коли розпочав свою роботу Станіславський загальнотехнічний факультет Львівського політехнічного інституту – навчальний заклад, обладнаний сучасним на той час устаткуванням та лабораторіями хімії, фізики, технології металів, опору металів, загальної теплотехніки, загальної електротехніки та механіки. У 1963 році факультет реорганізовано в Івано-Франківську філію Львівського політехнічного інституту із відділеннями нафтової і газової промисловості та загально технічним.
Наприкінці 60-х років в Україні значно зріс видобуток природного газу, що вимагало кваліфікованих фахівців та нових технологій. Це стало підставою для створення освітнього і наукового нафтогазового закладу нового типу. І такий вищий навчальний заклад був створений на базі Івано-Франківської філії ЛПІ за наказом Міністерства вищої і середньої спеціальної освіти УРСР від 1 січня 1967 року – Івано-Франківський інститут нафти і газу.
“Принципи діяльності інституту та його складові підрозділи були закріплені у Статуті ІФІНГ, а основним профільним підрозділом інституту був нафтогазопромисловий факультет. З його складу було виокремлено механічний і геологорозвідувальний факультети, а також факультет автоматики і економіки. Згодом відкрито факультети нафтогазопроводів і автоматизації та електрифікації. Стежте за нашими дописами, і дізнавайтесь більше про історію свого університету! Діліться з нами своїми старими світлинами з історії ІФНТУНГ!”, – закликають у ВНЗ. |