У музеї мистецтв Прикарпаття відкрили виставку творів гуцульського мосяжництва ( мосяж – латунь ) Романа Стринадюка. В експозиції - близько 25 унікальних робіт з родинної колекції майстра, якому 14 березня мало б виповнитись 80 років.
Роман Стринадюк мав фах інженера, який вміло поєднував у своїй творчості. Митець використовував кування, карбування, випилювання, жирування та інші техніки із застосуванням металу, бронзи, латуні, дерева та шкіри. Він народився на Косівщині, а тому брався до створення речей, які були традиційними в гуцульському побуті: від нагрудних хрестиків до топірця, люльки, годинника до мисливської зброї.
У гуцульському строю, пригадують близькі, Роман Стринадюк ходив усюди. Навіть їхав до Австрії. Там, у постолах та з авторською рушницею, його ще на вокзалі спинила поліція. Історія, кажуть, завершилась добре, бо весела вдача майстра завше ставала йому у пригоді. Роман Стринадюк був чудовим співрозмовником. Йому доводилось спілкуватись з послами, депутатами, акторами, спортсменами та навіть президентами, які замовляли в нього гуцульські згарди, свічники, скрині, жезли та інші вироби. Нині роботи Романа Стринадюка зберігаються в приватних колекціях та багатьох музеях України. Про нього написані книги та створені фільми.
Майстра не стало у 2010 році. Його справу продовжують діти та онуки. Стверджують, Роман Стринадюк був ще й добрим учителем і мріяв, аби його талант перевершили учні. |