Напередодні Дня захисників і захисниць України команда «Європейської Солідарності» відвідала Івано-Франківський обласний музей визвольної боротьби, де ознайомилися з виставленими експонатами та подарували нові.
Серед подарунків – оригінальний рукомийник, який знаходився у старшинській школі УПА «Олені», що діяла у Самборі на Львівщині.
«Це оригінал, зі старшинської школи «Олені». Це ми всі разом знайшли, придбали і передали музею», – розповів депутат обласної ради Роман Ткач.
Директор музею Ярослав Коретчук зазначив, що цей експонат передадуть у Старий Угринів. «Він буде чудовим доповненням до відновленої криївки».
Також музею подаровано десяток плакатів дивізії «Галичина».
«Дуже багатьох дивізійників, які жили у Франківську, не сприймали. Звинувачували у співпраці з німцями. А я пам’ятаю розмови з Михайлом Муликом, як він казав «мені 20 років, і кажуть поступиш, навчишся, будеш воювати за Україну. Та хоч з чортом, аби проти більшовиків». На жаль ця сторінка у історії нашої визвольної боротьби не дуже проговорються», – розповів Роман Ткач.
Ярослав Коретчук звертає увагу на плакат із закликом з нагоди Різдва зібрати подарунки для поранених бійців дивізії.
«Це – волонтерство. Багато хто думає, що волонтерство у нас зародилось у 2014. Але, ми маємо документ про коляду 1915 року, як з колядками збирали на січових стрільців.
УПА у 40-50-х роках витягнули волонтери. Зараз ми у кращій ситуації, маємо міжнародне визнання, міжнародну підтримку, державу з органами влади, підприємствами, складами зброї. Те, про що вояки у 40-50-х не могли і мріяти. Сьогодні ми у набагато кращому становищі хоча ворог той самий», – сказав Коретчук. |