Четвер, 14.11.2024, 08:28:29

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Листопад 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
 
Архів новин
Головна » 2024 » Листопад » 11 » На Івано-Франківщині огородили старий єврейський цвинтар
09:46:13
На Івано-Франківщині огородили старий єврейський цвинтар

У Микуличині благодійна організація "Європейська ініціатива зі збереження єврейських кладовищ" (ESJF) встановила огорожу навколо старого єврейського цвинтаря.

Як інформує благодійна організація, огородили кладовище коштом Міністерства закордонних справ Німеччини, пише Фіртка.

Встановлення огорожі погоджене з міською радою, яка надала на це дозвіл. На цвинтарі збереглись 39 єврейських надгробків (мацев). Останній датується 1933 роком, найбільш ранній — 1862.

"Внаслідок Голокосту більшість єврейських громад Східної та Центральної Європи зникли. Через злочини нацистів та радянської влади єдиними матеріальним свідченням того, що євреї жили на певних територіях часто є цвинтарі.

Водночас через те, що за ними нема кому доглядати, бо євреїв у цих місцях знищили, кладовищам загрожує зникнення (вандалізм, забудова, використання як сільськогосподарських земель).

Щоб ці ризики були мінімальними, цвинтарі повинні мати огорожі, які визначають, їхні чіткі межі, та показують, що єврейська спадщина на місцях не забута.

Захист цвинтарів як об’єктів єврейської та європейської колективної спадщини необхідний для засвоєння трагедій минулого і розуміння наслідків нетерпимості, расизму та антисемітизму", — зазначають у ESJF.

Історія євреїв Микуличина

Євреї оселилися в Микуличині в другій половині 19 століття. Ймовірно, спочатку місцеві євреї входили до складу Надвірнянської єврейської громади, а на початку 20 століття організували власну. 

У 19 столітті основними заняттями єврейського населення були дрібна торгівля та шинкарство. Згодом у Микуличині почала розвиватись курортна інфраструктура, відтак, євреї почали утримувати санаторії, готелі, літні табори для молоді. У 1921 році в Микуличині проживали 552 євреї (10,3% населення).

У міжвоєнний період до Микуличина щороку приїжджало 4-5 тисяч відпочивальників, більшість з них були євреями. 

На початку Другої світової війни до Микуличина прибуло багато біженців, зокрема і євреї, які намагалися перетнути румунський кордон. Після радянської окупації у вересні 1939 року великі єврейські підприємства розграбували та націоналізували. Так, 30 червня 1941 року до Микуличина увійшла угорська армія, пізніше влада перейшла до нацистів.

У грудні 1941 року на околиці Микуличина розстріляли 150 євреїв. Ще 270 євреїв вбили на єврейське свято Ханука 1941 року. За кілька днів нацисти вбили решту євреїв Микуличина, 130 людей. Близько 30 євреїв Микуличинської громади пережили Голокост. 

Довідково: ESJF — благодійна організація, заснована у 2015 році. Основною метою є захист єврейських кладовищ у місцях, де єврейські громади знищили під час Голокосту і не залишилось нікого, хто міг би захистити свої цвинтарі. 

За 9 років роботи ESJF вже встановила огорожі на понад 300 та зібрала базу даних із понад 4 000 цвинтарів у 9 країнах.

В Україні цього року ми завершуємо огородження 8 місць, з них два на Івано-Франківщині — в Солотвині та Микуличині.


Переглядів: 6 | Додав: Dnister









Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі





Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024