Неділя, 06.07.2025, 21:36:32

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Липень 2025  »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
 
Архів новин
Головна » 2025 » Липень » 5 » На Косівщині відкрили Центр гуцульського коня «Гуцулик»
08:35:23
На Косівщині відкрили Центр гуцульського коня «Гуцулик»

24 червня 2025 року, на території Науково-просвітницького центру Національного природного парку «Гуцульщина» відбулося відкриття Центру гуцульського коня «Гуцулик». Про це повідомили в Косівській РВА.

Захід приурочений до 100-річчя з часу заснування в м. Косів товариства конярів гуцульської породи коней. Центр створено за підтримки Франкфуртського зоологічного товариства в Україні.

У національному парку "Гуцульщина" кажуть, що це єдина місцева порода коней, яку розводять на території України. Вивели її українці Східних Карпат, гуцули. А перші письмові згадки про породу датовано 1603 роком.

Гуцульський кінь, також відомий як «гуцулик» або «гуцул», - це аборигенна порода свійських коней, що походить з Карпат. Вони відзначаються своєю витривалістю, спокійним характером та пристосованістю до гірських умов, що робить їх ідеальними для використання в складних умовах. До того ж, він легко долає перешкоди (що дуже важливо в горах), досить швидкісний та піддається тренуванню. «Гуцулики» здатні щодня долати 50-60 кілометрів у гірській, лісистій місцевості, при цьому переносячи до 150 кілограмів вантажу. Саме такі коні допомогли збудувати легендарну обсерваторію 1930-их років на горі Піп-Іван.

Також карпатські «гуцулики» мають настільки лагідний характер, що рекомендуються для терапевтичного впливу на хворих дітей. Тому їх успішно використовують у іпотерапії – лікуванні за допомогою коней та їзди верхи, яка у нас належить до нетрадиційних методів лікування.

Голова районної державної адміністрації – начальник районної військової адміністрації Василь Жмендак мав за честь нагородити грамотою райдержадміністрації Франкфуртське зоологічне товариство в Україні за вагомий внесок у сферу охорони та збереження довкілля Косівщини та вручити грамоти працівникам Науково-просвітницького центру Національного природного парку «Гуцульщина» за їх багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, вагомий внесок у сферу охорони і збереження довкілля, культурної спадщини району, а також активну участь у створенні і облаштуванні Центру.

З словами щирої вдячності виступила мати легендарного «привида Києва», Героя України Степана Тарабалки пані Наталія Тарабалка. Вона подякувала керівнику та працівникам НПП «Гуцульщина» за всебічне сприяння в оздоровленні військових та їх сімей в кінному центрі «Гуцулик», адже іпотерапія вважається дуже цінним методом реабілітації та терапії.


Переглядів: 3 | Додав: Dnister









Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі





Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 25. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2025