У Галичі Івано-Франківської області за програмою ЄС «Дім Європи» науковці оцифрують кілька сотень світлин, рукописів, книг та документів зі спадщини галицьких караїмів, які зберігаються у музеї Національного заповідника «Давній Галич».
Про це Укрінформу повідомив учений секретар заповідника», кандидат історичних наук Андрій Стасюк, пише Західний кур’єр.
«Проєкт «Оцифрування фото-документальної спадщини галицьких караїмів» підтримує Європейський Союз за програмою House of Europe («Дім Європи»). На реалізацію проєкту ми отримали близько 10 тис. євро. Завдання – оцифрувати 80 фото, 40 одиниць епістолярної спадщини, 74 одиниці періодики, 9 рукописів, понад 60 друкованих книг та 19 документів, які зберігаються у Музеї караїмської історії та культури Національного заповідника «Давній Галич», – сказав Стасюк.
Він зауважив, що в Україні це єдиний музей, який зберігає артефакти та спадщину галицьких караїмів. Проєкт триватиме до грудня.
«Ми вже придбали два сканери для цього завдання, ноутбуки та комп’ютер. Тобто левова частка коштів пішла на технічне забезпечення проєкту. Всі оцифровані документи будуть у вільному доступі. Для цього ми розробляємо новий сайт, на якому буде розміщена документальна колекція зі спадщини галицьких караїмів», – додав учений.
Він наголосив, що програма ЄС спрямована на збереження культурної спадщини корінних народів національних меншин України.
«В Галичі караїми проживали від 13 століття. Тепер, на жаль, ця громада опинилась на межі зникнення. У Галичі залишився лише один носій цієї культури та традицій – Шимон Морткович, якому вже за 80 років», – зазначив Стасюк.
|