Субота, 12.07.2025, 21:29:38

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Липень 2025  »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
 
Архів новин
Головна » 2025 » Липень » 10 » Найбільший у Європі біблійний сад: як Маріямпіль став магнітом для паломників
09:12:52
Найбільший у Європі біблійний сад: як Маріямпіль став магнітом для паломників

У селі Маріямпіль Івано-Франківського району розташований унікальний біблійний сад, який є першим такого роду в Україні і найбільшим у Європі. Подібні сади є тільки в чотирьох країнах – Чехії, Словаччині, Польщі та Шотландії, пише КУРС з престуру в Дубовецьку громаду, який організувало Івано-Франківське регіональне відділення «Асоціації міст України».

Задум, що став реальністю

Ідея створення саду виникла в уродженця села – професора Івано-Франківського національного медичного університету Володимира Боцюрка. Він разом з однодумцями працював над реалізацією задуму протягом 19 років.

Сад відкрили у 2011 році. За цей час у ньому побували десятки тисяч людей.

«Усі тепер їдуть в біблійний сад, бо знають, що такий сад є. І нам дуже приємно, що навіть зі Львова, із західних країн приїжджають сюди», – каже Володимир Боцюрко.

Площа саду – один гектар. У ньому можна побачити близько 30 видів рослин і кущів, які згадуються у Біблії. Також є кілька пластичних композицій за біблійними сюжетами авторства прикарпатського скульптора Володимира Довбенюка. Біля рослин та фігур є таблички з поясненням їхнього богословського значення.

«Так що дуже легко зорієнтуватись, навіть не знаючи деталей. Кожен може бути сам собі екскурсоводом», – зауважує Володимир Боцюрко.

Сад, у якому кожна рослина має символічне значення

Сад розділений на дві частини: одна розповідає про події Старого Завіту, друга — Нового. Уся екскурсія триває приблизно 45 хвилин і символічно охоплює майже три тисячі років біблійної історії.

Серед унікальних рослин – гранат, смоківниця (фігове дерево), оливкові дерева, ягідний тис, мигдаль, кедри, а також понад 500 білих троянд. Сад огороджений вічнозеленими туями, яких висадили понад тисячу.

Деяким рослинам у саду надають особливої форми – кулі, циліндра, риби, а також символів альфи й омеги. Це не просто декоративні рішення: кожна форма має своє значення. Наприклад, риба здавна є символом християнства. Як пояснює Володимир Боцюрко, у часи переслідування християн за віру саме цей знак використовували для того, щоб приховано засвідчити свою приналежність до християнської спільноти.

Особливе місце у саду займає так званий кущ Мойсея, або неопалима купина – рослина, яку, за біблійною оповіддю, побачив пророк Мойсей на горі Синай, коли почув голос Бога та отримав 10 заповідей. Цей кущ справді існує в природі й росте у біблійному саду. У період цвітіння, зазвичай у червні, він виділяє ефірні олії, які на сонці створюють ефект блакитного світіння – ніби кущ горить, але не згорає. Через те, що рослина може викликати легкі опіки при дотику, її огородили.

Володимир Боцюрко розповідає, що у саду планують культивувати й інші рослини. Основна вимога – вони мають згадуватися в Святому Письмі. Зокрема, вже були спроби висадити ліванський кедр, проте ця рослина важко приживається в кліматі Прикарпаття, на відміну від інших видів кедрів, які добре ростуть у саду. Крім того, у планах є висаджувати деякі субтропічні культури. До речі, гранат, за словами професора, добре прижився на цій території, хоча в області його ще майже ніхто не вирощує.

«Будемо працювати, звичайно, з біблійними садами Європи, тому що ми мусимо перейняти досвід. Вони у нас вчаться, ми у них вчимося. І все, що в них є, думаю, з’являтиметься тут», – каже Володимир Боцюрко.

Також він зазначає, що у саду свідомо не висаджують багато дерев. По-перше, цього не дозволяє площа, а по-друге, – головна ідея полягає не в створенні лісу, а в тому, щоб залишити відкритий простір, де людині легко дихається, де вона може відчути спокій і відпочити душею.

Фактично всі роботи з догляду за садом виконує Любомир Криницький, який працює тут з 2016 року. Проте йому час від часу допомагають волонтери.

«Знаєте, я йду на роботу як на свято. Так собі полегонько. Знаю, що тут маю робити, і буває, що навіть сниться, що маю щось зробити, бо забув», – каже Любомир Криницький.

“Марійське містечко” і проща до ікони

На території біблійного саду розташована церква, у якій зберігають копію Маріямпільської чудотворної ікони Богородиці. Як пояснює місцевий священник, ікона відрізняється від звичайного образу тим, що передає глибший духовний зміст. Особливість композиції Маріямпільської ікони – постава Богородиці та Ісуса. Вони ніжно нахилені одне до одного, що символізує тісні стосунки матері й дитини. Водночас жест, коли Марія лише ледь торкається пальця Ісуса, є символом її глибокої покори та усвідомлення того, що перед нею – її Творець.

Щороку в перші вихідні липня до ікони відбувається проща – традиція, що збереглася ще з часів, коли українські землі перебували під владою Польщі чи Угорщини.

У 2018 році тут встановили рекорд України “Найбільша кількість жінок одного імені в одній локації”. На прощі зібралося майже 400 Марій. За словами Володимира Боцюрка, відтоді багато жінок з цим іменем вважають, що Маріямпіль – це «Марійське містечко», бо носить їхнє ім’я.


Переглядів: 5 | Додав: Dnister









Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі





Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 25. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2025