Понеділок, 27.05.2024, 20:14:08

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2018 » Лютий » 23 » Науковці віднайшли нові факти і світлини про приїзд у Калуш Митрополита Шептицького
19:35:23
Науковці віднайшли нові факти і світлини про приїзд у Калуш Митрополита Шептицького

Під час підготовки нової експозиції співробітники музею «Калуська в’язниця» віднайшли матеріали, які стосуються приїзду Митрополита Андрея Шептицького до Калуша, що відображено на фото, де він проїжджає вулицею між довгими рядами бандерій.

У результаті було досліджено ряд тогочасних видань. Як, було досі відомо, митрополит Андрей Шептицький мав три офіційних візити до Калуша – у 1906, 1927 та 1936 роках. Збереглися кілька фотознімків зустрічі митрополита Шептицького у місті, але достеменно невідомо, час фіксації фотознімків, інформують "Вікна".

У соцмережі науковий співробітник меморіального музею "Калуська в'язниця" Олег Відливаний пише:

"Нам вдалося знайти в колекції Олега Кушлика оригінали цих фотографій, і на їхній зворотній стороні натрапили на надпис : «Кооперативне свято 1930 р.». За допомогою Мирослава Гаталевича, ми дізнались, що одна з фотографій була зроблена на теперішній вул. С. Бандери, інші – поблизу тодішнього кооперативу «Хліборобський союз». Доказом приїзду Шептицького у м. Калуш є також статті В. Щербія «Батько і сини» та О. Базюка «В Угринові і Бережниці», у якій автори описали перебування у 1930 р. Шептицького в нашому місті."

Олег Відливаний повідомив, що було також знайдено статтю, у якій йдеться про кооперативне свято та зустріч митрополита Шептицького у Калуші:

"Проте, найголовнішою доказовою базою, знайденою нами, є стаття в газеті «Діло», де йдеться про кооперативне свято та зустріч митрополита Шептицького у нашому місті, яке відбулося в серпні 1930 р. Читаючи статтю, ми можемо зрозуміти, що тодішня польська влада не бажала участі в урочистостях загонів бандерії, зокрема: «…постерунки поліції пускали вісти, що приїзд бандерій заборонений, … що жодного кінного не пустять…».
Отож, можна з впевненістю сказати, що ряд фотографій Шептицького у Калуші, які гуляють просторами інтернету, були зроблені саме у 1930 р., і стосувалися вони приїзду Шептицького на кооперативне свято та святкування його 30-річного ювілею на митрополичому престолі."


Переглядів: 368 | Додав: Dnister

Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзіВідлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024