Неділя, 05.01.2025, 01:11:45

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2024 » Грудень » 27 » Пам’ятки дерев’яної архітектури в Музеї етнографії НЗ «Давній Галич»
10:52:17
Пам’ятки дерев’яної архітектури в Музеї етнографії НЗ «Давній Галич»

Унікальними стають у наш час пам’ятки народної архітектури, що поступово зникають внаслідок змін у сільському будівництві. Вони є свідками минулого, дають змогу збагнути талант і працелюбність наших предків, які передали нам у спадок витвори людських рук.

Один із найбільш відомих дослідників української сакральної архітектури, вчений енциклопедист Дмитро Антонович писав, що на цілому просторі Європи найбільша кількість і то найцінніших зразків дерев’яного будівництва збереглася в Україні, звідти той великий інтерес до українського будівництва в літературі слов’янських та інших народів, що постав ще на початку XIX ст. та який в останні роки в Західній Європі набув особливої інтенсивності.

Зарубіжна та вітчизняна практика показала, що музей просто неба є найкращим способом організації збереження народної архітектури. Привезені в розібраному вигляді і змонтовані в одному місці, старовинні будівлі створюють музей. Тут під керівництвом спеціалістів організовується їх надійна охорона і консервація.

Найкраще доторкнутися до дерев’яної архітектури Прикарпаття можна, відвідавши Музей етнографії Національного заповідника «Давній Галич». Тут сформовано чотири етнографічні регіони Прикарпаття: Покуття, Гуцульщини, Бойківщини та Опілля, які різняться архітектурними особливостями.

За зразками старовинних будівель можна простежити етапи розвитку прикарпатського народного зодчества, його зв’язку з традиціями культур інших регіонів.

Традиційне сільське будівництво відзначається значною поліваріантністю як у плануванні житла, застосуванні різноманітних будівельних матеріалів, технік, так і в специфіці господарського комплексу, формуванні двору.

В Музеї етнографії експонуються найтиповіші пам’ятки народної архітектури Прикарпаття: традиційні житлові, господарські та громадські споруди, побудовані у каркасно-дильованій, каркасно-валькованій техніках та у зруб, що характеризують будівельні традиції різних етнорегіонів.

Музеєфіковані реліктовані споруди, створені на основі народних традицій та автентичні предмети побуту слід розглядати ,як важливу джерельну базу пізнання глибокого коріння національних традицій в архітектурі та побуті.

Л. Михальчук,

молодший науковий співробітник відділу «Музей етнографії»


Переглядів: 6 | Додав: Dnister









Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі





Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 25. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2025