Субота, 18.05.2024, 19:28:56

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2011 » Червень » 29 » Пам'ятник "Руській Трійці": визначено проект - переможець
16:41:32
Пам'ятник "Руській Трійці": визначено проект - переможець

29 червня в Центральному Народному Домі №1 м. Івано-Франківська відбулися громадські слухання з приводу визначення авторського проекту – переможця памятника «Руській трійці». Учасниками слухань були 111 громадян обласного центру.

Для роботи слухань обрано президію у складі Богдана Гавриліва, Василя Тимківа, Михайла Вереса; лічильну комісію та секретаріат.

Головуючий на слуханнях М.Верес оголосив порядок денний, який складався з єдиного питання «Про визначення авторського проекту – переможця памятника «Руській трійці». Також, він розповів про передумови даного засідання, які передбачали подання громадських організацій щодо встановлення пам’ятника Івано-Франківському міськвиконкому; проведення громадських слухань з приводу обрання місця для пам’ятника (грудень 2010 р.); оголошення конкурсу на подання авторських проектів.

За словами п. Михайла, до Івано-Франківського міськвиконкому було подано 6 проектів, 2 з яких були визначено – як найкращі і запропоновані для обрання одного з них учасникам громадських слухань. Переможцями було визначено авторський колектив під керівництвом Володимира Довбенюка та авторський колектив під керівництвом Степана Федорина.

Представники авторських колективів презентували свої роботи для ознайомлення учасникам слухань. Зокрема, С.Федорин розповів, що «вартість проекту становитиме 280 тис. грн., скульптури передбачено вилити з бронзи; їхня висота становитиме 3 м. Проект їхнього пам’ятника є знаком і символом, кожному часовому періоду характерна своє подання. У проекті використано пластичний стиль, є відображення західноукраїнських ікон».


Натомість, В.Довбенюк повідомив, що «висота пам’ятника становитиме 2,5 м. Він буде споруджений з тонованого бетону. При його проектуванні дотримано реалістичного підходу».

В обговоренні взяли участь ряд небайдужих до краєзнавчої справи осіб. Зокрема, виступили заступник голови обласної спілки краєзнавців України Б.Гаврилів, заступник начальника управління культури, голова ОО УТОПіК В.Тимків, генеральний директор Національного заповідника «Давній Галич» О.Береговський, начальник відділу охорони культурної спадщини Івано-Франківського МВК І.Панчишин, директор ДП ОАСУ «Культурна спадщина Прикарпаття» В.Романець та ін. Думки виступаючих були відмінні – від цілковитого заперечення того чи іншого проекту до визнання того, що обидва проекти є неординарними і цікавими. Говорилося про те, що необхідно при встановленні дотримуватися архітектурного стилю площі коло медакадемії; про те, що пам’ятники відомим людям повинні бути знаковими і впізнаваними; про те, що пам’ятники мають бути символами міста.

Один з проектів було визначено, як сучасний і європейський за характером; інший – як монументальний.

За результатами громадських слухань для встановлення обрано проект авторського колективу В.Довбенюка. За нього віддали голос 76 учасників слухань. Проект колективу С.Федоришина отримав 20 голосів. Слід зазначити, що молода команда С.Федоришина отримала ряд схвальних відгуків, що говорить про наявність доброї перспективи у митців.

На завершення слухань заступник міського голови М.Верес висловив думку, що пам’ятник «Руськiй Трійці» у обласному центрі буде встановлено до ювілеїв – 200 річчя І.Вагилевича (відзначатиметься у вересні) та М.Шашкевича (відзначатиметься у листопаді).

У громадських слуханнях брали участь представники ІФОО НСКУ – О.Береговський, Б.Гаврилів, М.Головатий, І.Панчишин, В.Романець, А.Чемеринський.

А.ЧемеринськийПереглядів: 793 | Додав: Dnister

Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзіВідлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024