Четвер, 23.05.2024, 11:06:25

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2019 » Листопад » 8 » Побачила світ книжка з прислів’ями і приказками Мишина, що на Коломийщині
19:28:41
Побачила світ книжка з прислів’ями і приказками Мишина, що на Коломийщині

Майже 200 років на Коломийщині записують прислів’я й приказки і досі ще їх усіх не записали. Свідченням цьому – найновіше видання «Прислів’я і приказки одного села», яке днями побачило світ. У ньому зібрано понад 600 мініатюрних мовних перлин, а зібрав їх народженець Мишина на Коломийщині, краєзнавець Онуфрій Обушак, який живе в Івано-Франківську.

Десять років тому професор Микола Лесюк видав книжку «Мовний світ сучасного галицького села», в якій є приказки й прислів’я його рідного села Ковалівки на Коломийщині. Краєзнавець Микола Савчук зібрав у рідному Великому Ключеві понад 1200 прислів’їв, приказок, загадок і усталених словосполучень. Треба наголосити, що це дуже трудомістка праця, яка потребує уважності, скрупульозності, але яка свідчить про багатющий мовний (діалектний) світ наших предків.

Як зазначає Микола Савчук: «Народ майже перестав творити приказки й прислів’я, а швидко засвоює їх через телевізію й інтернет, де в нашому випадку українського майже нічого не залишилося. Наші журналісти перестали вживати традиційні українські фразеологізми, а письменники перестали їх творити».

А тепер вельми промовисте прислів’я з останньої сторінок Обушакової мишинської збірки: «Спи, спи, Америко, куфайка тебе збудит». У контексті з виборами у США і з Трампом ми бачимо, якими віщими були ці слова незнаного нам мишинського чоловіка. Самі американці не могли собі цього уявити, як їх збудила куфайка, а в наших селах це знали наперед.


Переглядів: 268 | Додав: Dnister

Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзіВідлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024