У цьому році вийшли друком нові книги наших колег, співробітників Національного заповідника «Давній Галич» – кандидата історичних наук Тараса Ткачука (у співавторстві) та історика-краєзнавця Івана Драбчука.
Видання «Багатошарове поселення Більшівці (ур. Кути) на Верхньому Подністров'ї» Т.Ткачука, І.Кочкіна, Р. Щодровського – наукове. Це результат багаторічних досліджень авторів, на 248-и сторінках подані рисунки й описи знахідок, виявлених під час археологічних розкопок поселення Більшівці (урочище Кути) в Галицькому районі на Івано-Франківщині. Завдяки археологічним дослідженням науковцям вдалося розширити кордони заліщицької групи трипільської культури до нижньої течії Гнилої Липи, наблизитись до розв’язання багатьох інших важливих питань. Кістяні і крем’яні знаряддя, антропоморфні (жіночі) фігурки, фрагменти трипільської кераміки і цілих посудин, які дійшли до нас із сивої давнини, засвідчують, що на цих теренах віддавна буяло життя, мешкали люди, виживали у складних умовах, продовжуючи ланцюжок свого роду. Автори детально описують орнамент, символічні знаки і кольори, якими прикрашений посуд трипільського часу, проводять паралелі з іншими культурами.
У новій книжці І.Драбчука «Відомі уродженці Галича» зібрані факти про видатних людей минулого і сучасності, котрі народились у стольному місті. Серед них – преподобний Феодосій Манявський, професор і церковний діяч Діонісій Дорожинський, бургомістр Дрогобича Ксенофонт Охримович, правник, дипломат Ярослав Олесницький, польський генерал Болеслав Нечуя-Островський… і ближче до сучасності – відомий хірург-кардіолог Мирослав Шекета, син шанованого в Галичі лікаря Михайла Шекети, вчений-винахідник, хірург Василь Криса, народний артист України Олександр Биструшкін, Надзвичайний і Повноважний посол України Михайло Бродович і багато інших. Працюючи над книгою, автор використовував архівні джерела, публікації в газетах і журналах, записував спогади сучасників, користувався мережею «Інтернет». Зібраний матеріал свідчить про те, що з Галича вийшло багато цікавих і неординарних людей.
Любов Бойко, редакторка видань |