Засновник – Національний заповідник «Давній Галич». Автори ідеї та організатори – Музей етнографії та науково-освітній відділ Національного заповідника «Давній Галич».
1. Мета і завдання: Фестиваль «Галицька брама», присвячений Міжнародному дню музеїв, проводиться на території Музею етнографії Національного заповідника «Давній Галич» щорічно, у травні, з метою популяризації та сприяння розвитку туризму і музейної справи, виявлення шляхів ефективного використання існуючого потенціалу туристичної галузі Івано-Франківщини, зокрема: - збереження, розвитку та популяризації національної культури, традицій, ремесел та фольклорно-етнографічної творчості краю; - пошуку та підтримки обдарованої молоді; - поліпшення туристичної привабливості культурно-історичних місць Прикарпаття та Галицького району, зокрема; - популяризація та розвиток етнографічного центру на території скансену; - впорядкування туристичних об’єктів; - створення і просування банку даних туристичних пропозицій музеями області; - проведення інформаційних заходів та рекламної кампанії про туристичні можливості музейних закладів області; - налагодження міжрегіональних зв’язків та партнерства в галузі туризму та музейного бізнесу; - міжмузейна та освітня програми; - підвищення якості туристичних послуг; - формування і поширення інформації про туристичні ресурси; - обмін досвідом.
2. Загальні положення: 2.1. Фестиваль проводиться щорічно і не є конкурсним. 2.2. До участі у фестивалі запрошуються творчі колективи та окремі виконавці в номінаціях: вокал, хореографія, інструментальна музика, фольклор, художнє слово, народна творчість та прикладне мистецтво, оригінальний жанр тощо. 2.3. Фестиваль проводиться як велике свято народної та музейної творчості з найкращими традиціями фестивальних рухів, великою культурно-масовою програмою, ярмарком та майстер-класами. 2.4. Програму фестивалю складають: презентація музеїв Прикарпаття та України, які під час «Галицької брами» роблять своєрідний звіт про роботу та презентують свої установи; представлення етнічних регіонів Івано-Франківщини у відповідних відділах скансену через народні забави, театралізовані дійства, етнічні спортивні ігри, страви народної кухні, характерної для того чи іншого регіону тощо; виступи фольклорних колективів, а також виставки та майстер-класи майстрів декоративно-ужиткового мистецтва.
3. Структура і керівні органи Фестивалю: З.1. Власником усіх прав на Фестиваль є Національний заповідник «Давній Галич», надалі – «Засновник». 3.2. Для організації і проведення Фестивалю Засновник на основі щорічних договорів про спільну діяльність залучає представників державної влади та державних структур, громадських організацій, відомих діячів культури, політичних діячів, меценатів, спонсорів, продюсерських центрів та творчих агентств, які формують Дирекцію – вищий виконавчий орган Фестивалю. 3.3. Дирекція Фестивалю формує робочу групу – виконавчий орган фестивалю.
4. Співорганізатори та підтримка: - управління культури Івано-Франківської обласної державної адміністрації; - відділ культури і туризму Галицької райдержадміністрації; - засоби масової інформації.
5. Умови участі: 5.1 Для участі у Фестивалі потрібно надати анкету-заявку (додаток № 1) не пізніше 1 травня на адресу Дирекції Фестивалю (77100 м.Галич вул.І.Франка,1. Контактні телефони – (03431) 21-663, (03431) 31-242). 5.2.Кожен учасник Фестивалю нагороджується ексклюзивним сувеніром та Дипломом учасника. 5.3.Організації, установи й об`єднання, меценати, спонсори, видатні діячі мистецтв, представники ЗМІ мають право засновувати спеціальні призи для учасників, що вручаються за узгодженням з Дирекцією Фестивалю.
6. Фінансові умови: 6.1. Всі витрати з організації та проведення Фестивалю здійснюються за рахунок Дирекції. 6.2. Витрати щодо проїзду учасників і харчування несе безпосередньо учасник або організація, що його направляє.
7. Дирекція Фестивалю: 7.1. Для вирішення завдань, пов`язаних з організацією та проведенням Фестивалю, Дирекція, як виконавчий керуючий орган, бере на себе усі затрати з організації концертних майданчиків для виступів, звукове та світлове обладнання, облаштування місць для містечка майстрів, виставкові стенди, придбання сувенірів та виготовлення поліграфічної та рекламної продукції, зустріч учасників за раніше наданою інформацією.
7.2.Контакти Дирекції Фестивалю: Адреса: 77100 м. Галич вул. І.Франка,1. Контактні телефони – (03431) 21-663, (03431) 31-242). Місце проведення – с.Крилос, Музей етнографії Національного заповідника «Давній Галич». Анкети-заявки можна відсилати на електронну скриньку E-mail: davniyhalych@meta.ua |