Середа, 04.12.2024, 22:35:53

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2024 » Листопад » 11 » Презентація книги Олександра Сича «Монах ОУН. Частина 2» в обласній бібліотеці
09:48:17
Презентація книги Олександра Сича «Монах ОУН. Частина 2» в обласній бібліотеці

7 листопада 2024 р. в Івано-Франківській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. І. Франка відбулася презентація книги відомого історика, доктора політичних наук, голови Івано-Франківської обласної ради Олександра Сича «Монах ОУН. Частина 2». Організатор події – «Інститут Наукових Студій Націоналізму».

Презентоване видання - це друга частина книги під назвою «Монах ОУН», яка продовжує дослідження життєвого шляху ідеолога Організації Українських Націоналістів Степана Ленкавського, охоплюючи період 1945-1954 років. У цей час він адаптується до еміграційного життя та бере активну участь у діяльності Закордонних Частин ОУН. Книга розповідає про складні виклики організаційного становлення ОУН у післявоєнній Європі, встановлення зв'язків з підпіллям в Україні, розбудову структур на Американському континенті та в Австралії. На тлі конфліктів і провокацій радянських спецслужб, які призвели до розколу, образ Ленкавського постає як приклад розсудливого та принципового лідера, який прагнув зберегти єдність руху.

У своєму виступі Олександр Сич розповів, що робота над виданням була дуже напружена, адже ця частина історії ОУН закордонного періоду абсолютно не описана. Але, як ретельний дослідник, він вважав, що Степана Ленкавського необхідно зобразити тільки на фоні історії ОУН. І якщо з праць наших істориків можна дізнатися більше про діяльність ОУН в Україні під час і після війни, то як організація діяла за кордоном відомостей практично немає. А це величезний шмат історії.

Автор видання пригадав, що коли вперше почав аналізувати постать Ленкавського, то був вражений, що є тільки окремі згадки чи статті, які стосуються закордонних частин ОУН, але системного викладу їхньої історії досі немає.

«Як можна подати постать Ленкавського на тлі історії закордонних частин, якщо її немає? Отже треба змальовувати каркас історії, щоб на ньому показати особистість Степана Ленкавського», - зауважив науковець.

Доєдналися до змістовного діалогу та поділилися своїми враженнями і міркуваннями про презентоване видання доктор історичних наук, професор Сергій Адамович, директор ГО «Інститут наукових студій націоналізму», директор обласного телебачення «Галичина», депутат обласної ради Ігор Дебенко, український історик та політолог, доктор політичних наук, професор Прикарпатського національного університету імені В. Стефаника Василь Климончук, директор івано-франківського видавництва «Лілея-НВ», яке й надрукувало презентовану книгу, Василь Іваночко та інші. Усі вони відзначали, що книга, яка представляє ґрунтовні наукові студії історії ОУН та роль у ній Степана Ленкавського, написана якісно, цікаво і легко для читання.

Директорка ОУНБ ім. І. Франка Людмила Бабій щиро подякувала Олександру Сичу за натхненну працю з вивчення історії ОУН та її провідників, побажала й надалі продовжувати свої дослідження, адже коло наших читачів зростає, зокрема і серед молоді, яким безпосередньо буде цікаво дізнаватися про нові сторінки боротьби за волю і незалежність нашої Батьківщини.

Привернула увагу присутніх на заході тематична книжкова виставка із фондів ІФОУНБ ім. І. Франка «Степан Ленкавський: «Мрія життя - національне визволення».

На завершення цікавої презентації усі бажаючі могли придбати книгу та отримати автограф, а декілька її примірників автор подарував читачам обласної книгозбірні.


Переглядів: 11 | Додав: Dnister









Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі





Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024