Вівторок, 21.05.2024, 22:02:14

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2011 » Червень » 27 » Про увічнення пам'яті жертв війни та політичних репресій
12:44:56
Про увічнення пам'яті жертв війни та політичних репресій
Ще 6 травня на адресу Міністерства з питань ЖКГ України та Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам»яті жертв війни та політичних репресій Івано-Франківська обласна державна адміністрація скерувала «Пропозиції до Комплексної програми пошуку і впорядкування поховань жертв війни і політичних репресій». У них, зокрема, зазначалося: «Позитивне вирішення питання щодо фінансування у 2011 році заходів, які заплановані, дозволить робочим групам активізувати польові пошукові роботи щодо збору, запису свідчень від населення, фікасації місць поховань, уточнення їх на місцевості та ексгумації, залучити до їх проведення місцевих мешканців, землерийну техніку» тощо.
21 червня Президент України Віктор Янукович підписав Розпорядження №204 «Про додаткові заходи з пошуку, дослідження і впорядкування місць поховань жертв війни, політичних репресій та інших трагедій Українського народу».
Кабінету Міністрів України Глава держави доручив «в установленому порядку за участю Національної академії наук України вжити заходів щодо активізації роботи з пошуку, дослідження і впорядкування місць поховань жертв війни, політичних репресій та інших трагедій Українського народу, залучення до неї громадських організацій, забезпечення планового, наукового характеру такої роботи; неухильного додержання вимог законодавства при проведенні пошукових робіт, увічненні пам»яті загиблих; опрацювати питання щодо утворення спеціальної комісії з вивчення питань, пов»язаних із виявленням і дослідженням місць поховань жертв війни, політичних репресій та інших трагедій українського народу, а також створення наукового мартирологу загиблих». Кабмін має завдання «забезпечити фінансування пошукових робіт в необхідних обсягах та в установленому порядку».
Міністерству внутрішніх справ України, Міноборони, МЗС, СБУ, Державному архіву України, Державній пеніціарній службі України Віктор Янукович дав завдання «за участю Генеральної прокуратури України вжити додаткових заходів із виявлення документів, які містять інформацію про місця поховання жертв війни політичних репресій та інших трагедій українського народу, із розсекречення в установленому порядку таких документів; сприяти вільному доступу до розсекречених архівних документів представників громадських організацій, наукових установ та організацій, учених та громадян».
МВС України, Раді Міністрів Автономної Республіки Крим, місцевим державним адміністраціям доручено «вжити заходів щодо запобігання актам наруги над могилами, іншими місцями поховань жертв війни, політичних репресій та інших трагедій Українського народу, пам»яттю загиблих».
2 липня під час виїзного засідання колегії обласної державної адміністрації, яке відбудеться у м. Косові, одним із питань порядку денного буде: «Про виконання в області розпорядження Президента України №204 від 21 червня «Про додаткові заходи з пошуку, дослідження і впорядкування місць поховань жертв війни, політичних репресій та інших трагедій Українського народу». За дорученням голови облдержадміністрації Михайла Вишиванюка з даного питання доповідатиме його заступник Роман Іваницький.

Переглядів: 689 | Додав: Dnister

Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзіВідлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024