В сучасному Івано-Франківську є немало дилерських компаній та гуртівень, які представляють інтереси тих чи інших виробників на місцевому ринку – пише “Західний кур’єр”.
У міжвоєнному Станиславові брак такого підприємства особливо гостро відчувався для українських ремісників. Дрібним виробникам було складно подолати конкуренцію, знайти шлях до споживача і ефективно збувати свою продукцію.
Тому в листопаді 1936 року в Станиславові відкрилося підприємство «Купецька поміч» – одна з перших українських гуртівень у нашому місті. Ініціатором її створення став Союз українських купців і промисловців, чия філія в Станиславові запрацювала 14 червня 1925 року. Спочатку станиславівська філія об’єднувала 23 підприємці у самому Станіславові та ще 30 у повіті, але вже у 1937 році вона налічувала 180 учасників.
Про відкриття української гуртівні згадувала на своїх шпальтах газета «Діло»: «Минулого тижня повстала у Станиславові нова торговельна станиця, якої брак дуже всі відчували. Зусиллями Союзу українських купців відчинено гуртівню «Купецька поміч», яка поклала собі за завдання відтягнути українське купецтво Станиславівщини від чужих посередників. Віримо, що відтепер всі українські приватні купці будуть покривати свої затребування лише в «Купецькій помочі», даючи тим самим очевидний доказ розуміння гасла «Свій до свого».
Слід ще згадати, що «Купецька поміч» буде мати постійно на складі вироби всіх наших фабрик, а лише в конечности продукти чужих фабрик. От так довголітні зусилля Союзу українських купців увінчались нарешті успіхом, з чого тішиться все станиславівське громадянство, а не лише купецтво, бо кожна торговельна станиця це здобуток не лише купців, але й усього громадянства. Молодій установі бажаємо якнайкращих успіхів!»
Газета «Діло» від 20 листопада 1936 р.
Підготувала Олена БУЧИК |