Четвер, 14.11.2024, 19:13:56

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Листопад 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
 
Архів новин
Головна » 2024 » Листопад » 13 » Ретро-новина. Несолодке життя
10:00:12
Ретро-новина. Несолодке життя

За німецької окупації в Станиславові «вершками суспільства» вважалися німці з Німеччини та фольксдойчі – місцеві жителі, які мали німецьке коріння.

Українці й поляки були суттєво обмежені у правах, а найбільше потерпали від німецької влади євреї. В Станиславові відчувалася суттєва нестача продовольства. Для населення запровадили карткову систему, і за картками можна було придбати лише обмежений набір продуктів – маргарин, молоко, олію, картоплю, буряки. Причому отоварити ті картки можна було лише у державних крамницях, до яких була приписана конкретна родина. Щоправда, працювали й приватні крамниці, але ціни на продукти в них були недоступними для переважної більшості населення, пише Західний кур’єр.

Дефіцитним товаром став цукор, а також його замінник сахарин, який одразу ж став ходовим товаром на чорному ринку. Навіть хліб був поганої якості, і його постійно бракувало. Однак були й крамниці «лише для німців», найпрестижнішою з яких була «Ганза», що знаходилася на головній вулиці міста – Адольф Гітлерштрасе (за сучасною адресою вул. Незалежності, 9).

Крамниця відкрилася в листопаді 1941 року, і в ній продавали різноманітні промислові товари – одяг, текстиль, парфумерію і косметику, галантерею. На початку 1944 року на мешканців Станиславова чекала ще одна прикра несподіванка – «за вимогами воєнного часу» в місті закрили всі цукерні і магазини, де продавали солодощі, та деякі інші крамниці, які, на думку окупантів, продавали «предмети розкоші».

Працівникам цих закладів пропонувалося шукати собі роботу в інших галузях торгівлі та промисловості.  Ось таким несолодким було життя містян за німецької окупації.

 Газета «Голос» від 10 листопада 1941 р. і «Газета львівська» від 23 лютого 1944 р.

Підготувала Олена БУЧИК


Переглядів: 4 | Додав: Dnister









Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі





Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024