У березні 1935 року відбувся похорон знаного станиславівського книготорговця і видавця Адольфа Бодека – пише “Західний кур’єр“.
Преса повідомляла, що він загинув трагічно, тому його передчасна смерть викликала велике співчуття у містян. Похорон Бодека відбувся за участі великої кількості людей, причому віддати йому останню шану прийшли не лише євреї, а й численні представники інших національних громад міста.
Адольф Бодек походив з родини відомих львівських книготорговців, які розпочали свою діяльність ще в 1850 році. Він народився в 1893 році, тож на момент загибелі йому було лише 42 роки. Він вивчав право у Львівському університеті, пізніше вчився також у Торговій академії у Відні. В 1923 році Адольф Бодек розпочав свою професійну діяльність у родинній книгарні. Незабаром у нього з’явилося бажання відкрити власне підприємство, але цю ідею не підтримала львівська Спілка книгарів, посилаючись на те, що у Львові на той час і так уже було забагато книгарень.
З цієї ж причини львівський магістрат не видав йому дозвіл на відкриття фірми. Тоді Адольф Бодек переїхав до Станиславова і відкрив книгарню на вул. Сапєжинській (тепер вул. Незалежності, 8). Його книгарня відразу ж набула популярності в місті. Особливо часто її відвідували школярі та учні гімназій, адже там був великий вибір навчальної літератури. Відомий науковець і педагог Ришард Гарайда, який навчався у Станиславові, залишив про цю книгарню такі спогади: «Тут можна було придбати відомі тоді видання книгарні Цукеркандля з Золочева. Вони мали розмір як фотографія і були видані на поганому жовтуватому папері.
Тут були також конспекти шкільних лекцій на теми «Спогадів» Цезаря, «Промов» Цицерона, «Енеїди» та інших творів. Вони користувались шаленою популярністю, бо полегшували життя на заняттях з латини, яку тоді вивчали у всіх гімназіях». На деяких книжкових аукціонах досі можна придбати цінне видання – збірник дитячих віршиків і казок, виданий підприємством Адольфа Бодека у Станиславові.
Газета «Хвиля» від 28 березня 1935 р. Підготувала Олена БУЧИК |