У відділі краєзнавчої літератури обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка розпочала діяти виставка-пам’ять, присвячена 90-річчю від дня народження прикарпатського краєзнавця, етнографа, науковця та громадського діяча Романа Скворія.
Багато хто вважав Романа Скворія корінним болехівчанином й не здогадувався, що все життя він жив не під своїм ім'ям та прізвищем. Натомість справжнє його ім'я - Володимир, а прізвище - Рудий.
Народився він 28 лютого 1927 року в с. Куличків Львівської області в хліборобсько-ремісничій родині. До Болехова приїхав у кінці п'ятдесятих, маючи бібліотечну освіту. Працював методистом, а відтак завідувачем книжкової світлиці.
Завдяки Роману Теодоровичу місто Болехів отримало чудовий музей із масштабною збіркою експонатів з історії міста. Саме він подбав про встановлення у місті пам'ятника письменниці Наталі Кобринській, постать якої ґрунтовно досліджував, а також посприяв реставрації могили священика-письменника Михайла Петрушевича. Багато зусиль краєзнавець приклав, щоб відбулось перше свято міста - відзначення його 620-річчя. За проектом Романа Скворія прийнято герб Болехова.
Роман Скворій є автором книги з історії Болехова "На болехівських видноколах", видання про Скелі Довбуша "Розгадка Бубнища?", нарису про Наталію Кобринську "В Болехові баталія...".
Більше дізнатись про краєзнавця та переглянути книжково-ілюстративну виставку „Роман Скворій: краєзнавець, бібліотекар, громадсько-культурний діяч", на якій представлені праці вченого та матеріали про його діяльність, ви зможете, завітавши до відділу краєзнавчої літератури обласної бібліотеки ім. І. Франка. |