Четвер, 21.11.2024, 12:19:52

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Серпень 2012  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
 
Архів новин
Головна » 2012 » Серпень » 21 » Середньовіччя ожило на Надвірнянщині
00:02:04
Середньовіччя ожило на Надвірнянщині
На  території Пнівського замку, що неподалік  від Надвірної, відбувся перший  етнічний фестиваль  середньовічної культури «Дженджур-фист». Упродовж двох днів можна було поринути у життя  та культуру середніх віків, самому спробувати середньовічні розваги, повправлятися у стрільбі з лука  та скуштувати на смак давні страви. 
Намір провести незвичайний етнофестиваль  його організатори, серед яких - місцевий тележурналіст та директор заходу Володимир Молдавчук, планували кілька років. Дебютувати з «Дженджур-фистом» збиралися торік, проте усе так і залишилося в планах аж цього року завдяки старанням влади та спонсорів Пнів прийняв перший етнічний фестиваль середньовічної культури. 
«Саме завдяки таким креативним ідеям люди можуть познайомитися з історією та культурою Середньовіччя. Крім того, фестиваль має на меті привернути увагу влади та туристів до історичної пам’ятки»,  - переконаний Юрій Дерев’янко, засновник Всеукраїнського благодійного фонду- співорганізатора фестивалю. 
Розпочався «Дженджур-фист» лицарською ходою. Для цього до Пнева запросили клуби історичної реконструкції, учасники яких змагалися за звання найкращого на справжніх лицарських турнірах. Усі «лицарі» були зодягнуті у середньовічні обладунки та бились справжніми мечами і майже по-справжньому. 
Приїхало  на фестиваль чимало львів'ян. У місті Лева за останнє десятиріччя досить популярні клуби історичної реконструкції, де чоловіки мають змогу перетворитися у лицарів, влаштовуючи середньовічні бої. Окрім того, учасники історичних клубів займаються і науковою роботою, досліджуючи стародавні звичаї, побут та культуру.  
На  роки поринув в історію львів'янин Олексій Вишневський – один із засновників клубу «Чорна Галич», який діє близько десяти років. На фестиваль він прибув з усім своїм сімейством – дружиною Надією та двома донечками - старшою трирічною Лідією та тримісячною Терезою. Нарядилися львів`яни як годиться – у середньовічні костюми. Подружжя Вишневських спершу разом вивчало з історичних джерел одяг давніх часів та вдвох пошило одежу. Усе з натуральних матеріалів та виготовлено виключно вручну. Вишневські розповідають: «Матеріали для одежі намагаємося відшукувати старі. Для цього їздимо на Косівщину, там у купуємо у бабусь старі ткані полотна, які тримають у скринях на горищах». 
У програмі фестивалю для справжніх чоловіків проводились лицарські турніри та змагання лучників (до речі, спробувати постріляти з луків мали змогу усі гості Фисту). Для жінок та дітей організатори запропонували майстер-класи  з давніх танців, гончарства, ковальства, малювання та ткання, а також з  виготовлення давніх оберегів українських  дітлахів – ляльок- мотанок. Середньовіччя  можна було і скушутувати на смак – для гостей фестивалю запропонували страви давньої кухні. Усе це відбувалося під відповідну музику та співи. А по вечорах розважали присутніх свята  етно- та рок-колективи.  
За  словами організаторів, Дженджур Фист покликаний відродити Пнівський замок як унікальну пам`ятку архітектури й історії Прикарпаття, а також нагадати українцям про культуру давніх предків. 
Довідка: (Дженджур –козацький корінь, гуцульський женьшень, добре знаний як тирлич; фист – діалектне слово, що означає «дуже»).

Переглядів: 556 | Додав: Dnister









Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі





Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024