Четвер, 23.05.2024, 17:03:30

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2017 » Червень » 17 » Таємниці Давнього Галича
08:15:12
Таємниці Давнього Галича

Далеке минуле завжди оповите таємницями. А минуле Давнього Галича — для нас особлива історія. І загадок у ній дуже багато, як і багато цікавого вже знайдено й розгадано.

Чи це стосується першої згадки про Галич, чи відомостей про те, хто правив на галицькому столі, а хто виявляв свої претензії на нього, що приховують терени княжої столиці і яким був її шлях аж до районного центру України. Про все це і набагато більше можна прочитати у книжці «Галич. На вістрі історії» нашого краянина історика, краєзнавця, співробітника Національного заповідника «Давній Галич» Івана Драбчука, з творчими доробками якого ми вже неодноразово знайомили наших читачів. Книжку вже цього року видрукувало івано-франківське видавництво «Ярина» (підпр. І. Майданчук) за сприяння односельця автора і мецената Богдана Бойчука.

Кожна історія має свій початок, вважає І. Драбчук, а початки Галицького замку губляться в глибині віків. Тож він потроху відхиляє завісу тих таємниць, відстежує версії подій, які мають стосунок до давньої столиці нашого краю. Разом з тим дбає про гідне пошанування видатних діячів минулого.

«Галич княжий», «Галич таємничий», «Галич сакральний» та ін. — назви розділів книжки, кожен з яких вміщує низку статей історичних розвідок автора. Тут ви дізнаєтесь, коли і якою мовою була написана одна з найдавніших та найцінніших пам’яток нашої писемності — Галицьке Євангеліє, як воно потрапило до одного з музеїв Москви, де дотепер зберігається. Цікаві версії, власне, назви Галич. Зокрема дослідник цитує письменника Степана Пушика, який також не один рік досліджує історію міста і стверджує, що, за однією з версій, назва «Галич» походить від наймення змії, дракона. «У Карпатах, — пише він, — і нині галицею називають змію, звіра, «всяке гадьи». Допитливі читачі дізнаються про таємниці відомої «свастики» і «розквітлого хреста», зображення яких знайдено на стінах храму Святого Пантелеймона, єдиної культової споруди, що дійшла до нас із княжих часів, а також хто такі білі хорвати і якою буде доля фундаменту Успенського собору та ін.

Загалом невеликий формат видання, доступність викладу, легкий стиль — все сприяє тому, щоб книжку читали всі, хто хоче знати нашу історію.

Алла Снятинська


Переглядів: 371 | Додав: Dnister

Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзіВідлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024