На черговому засіданні Болехівської міської ради було прийнято рішення про проведення пошуково-ексгумаційних робіт для виявлення останків сотника УПА “Громенка” та його побратимів, а також зв’язкової Богдани Світлик на території міста Болехів.
Про це розповідає Інформатор.
На черговому засіданні 49-ї сесії Болехівської міської ради було прийнято рішення щодо проведення пошуково-ексгумаційних робіт. Відповідно до рішення, Болехівському комбінату комунальних підприємств, під керівництвом Геннадія Микитина, доручено організувати пошук останків тіл сотника УПА “Громенка” та його побратимів, а також зв’язкової Богдани Світлик.
Як зазначив на сесії голова фракції НРУ, пошукові роботи здійснюються з метою виявлення останків героїв, які брали участь у боротьбі за незалежність України під час Другої світової війни. Точна інформація про місце захоронення наразі відсутня, однак є нащадки та очевидці, які готові показати місце, де можуть бути поховані ці важливі постаті. Згідно наданої інформації захоронення відбулося за християнським обрядом. Ексгумацію планує робити обласне комунальние підприємстве “Памʼять” .
Згідно рішення контроль за виконанням цього рішення покладено на постійну комісію міської ради з питань житлово-комунального господарства, комунальної власності та власності територіальних громад, екології та благоустрою (А. Височанський), а також на першого заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів Василя Юрочка.
Рішення було ухвалене після звернення депутатів Фракції Народного Руху України (НРУ) в Болехівській міській раді, зокрема Зеновія Мандрика, Богдана Качура та Уляни Юзьків.
Ім’я сотенного “Громенка” — легендарне. Однак про його долю довго не було відомо. Більше того, тривалий час ніхто не знав навіть його справжнього імені. Тепер відомо — це був Михайло Дуда, родом із Пустомитівського району Львівщини.
Про сотню Громенка було знято художній фільм “Залізна сотня”
Нагороди: “Срібний Хрест Бойової Заслуги” ІІ кляси — 25 квітня 1945 року; “Золотий Хрест Бойової Заслуги” ІІ кляси — лютий 1946 року, за героїзм та вміле командування відділом у боях; “Золотий Хрест Бойової Заслуги” І кляси — нагороджений посмертно. Більше інформації про нього можна знайти на сайті Болехівської міської ради.
Богдана Світлик — підпільниця ОУН, письменниця, редакторка підпільних видань ОУН та УПА. За свою відданість боротьбі за незалежність України вона посмертно була нагороджена Бронзовим Хрестом Заслуги. Більше про неї ви можете прочитати за посиланням. |