Четвер, 23.05.2024, 04:10:54

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Квітень 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
 
Архів новин
Головна » 2014 » Квітень » 11 » У Галичі проведено Всеукраїнський семінар щодо збереження, використання та популяризації музейних колекцій
20:05:11
У Галичі проведено Всеукраїнський семінар щодо збереження, використання та популяризації музейних колекцій

Впродовж тижня, з 31 березня по 4 квітня, Національний заповідник «Давній Галич» приймав учасників Всеукраїнського семінару-навчання директорів заповідників, історико-культурних комплексів та головних зберігачів фондів Міністерства культури України. 
– Київ, Чернігів, Батурин, Чигирин, Меджибіж, Кам’янець-Подільський, Самчики, Тустань, Бережани. Давно ми не зустрічалися таким гуртом музейників. Тому сьогодні ми радо вітаємо вас на славній Галицькій землі. Сподіваємося, що наша зустріч буде корисною, приємною і не останньою, – зазначив, вітаючи гостей, виконуючий обов’язки генерального директора Заповідника Володимир Костишин.
З вітальним словом до присутніх звернувся й голова Галицької районної ради Петро Стрембіцький, який окреслив історичну роль Галича в державотворчих процесах України. А на згадку про наш чудовий край вручив гостям фотоальбоми «Галич невідомий».
– Заповідники не зустрічалися впродовж 20-ти років. І потреба в такій зустрічі сьогодні є актуальною. Час минув. Багато чого змінилося і в законодавстві і в нормативній базі. Розширилися функції заповідників та історико-культурних комплексів, – зазначила головний спеціаліст відділу музейної справи департаменту охорони культурної спадщини та культурних цінностей Міністерства культури України Світлана Шман. – Сьогодні в мінкульті до керівництва музейною справою прийшла Людмила Островська, справжній спеціаліст, яка має великий досвід у музейництві. Тому сподіваємося, що нарешті ми частіше спілкуватимемося і спільними зусиллями нашу галузь зрушимо з місця. 
Програмою семінару, яку визначив інститут післядипломної освіти національної академії керівних кадрів культури і мистецтв, було передбачено навчальний курс щодо актуальних питань збереження, використання та популяризації музейних колекцій в історико-культурних комплексах, нормативної і правової бази переміщення культурних цінностей, організацію міжнародної співпраці, зокрема, участь у міжнародних виставкових проектах, взаємодія з митними органами тощо. 
– За останні двадцять років ми вперше звернули увагу на діяльність заповідників, на кадрову підготовку керівників і спеціалістів, щоб не було абсурду, як у минулому, де філолог брався керувати історико-культурним комплексом, не маючи жодного поняття про роботу з історичною спадщиною, чи компетенції в музейництві. У нас специфічна правова база, специфічні умови роботи. Саме тому ми сьогодні збираємо спеціалістів і даємо їм можливість підвищити кваліфікацію, – каже методист вищої кваліфікації інституту післядипломної освіти національної академії керівних кадрів культури і мистецтв міністерства культури України Ірина Маключенко. – Галич ми вибрали не випадково, адже у вас потужний, організований за сучасними нормами відділ фондової роботи. Цікаві музейні колекції і чудові сучасні експозиції, які постійно вдосконалюються і поповнюються.
На превеликий жаль, через об’єктивні причини не прибули на навчання представники заповідників «Херсонес Таврійський» з Криму, «Кам’яна Могила» з Мелітополя та ряду інших. Але сподіваюся, що негаразди минуться і ми всі будемо разом, – сказала на завершення розмови пані Ірина.
Учасники семінару мали можливість обмінятись досвідом роботи. Зокрема, директор державного історико-культурного заповідника «Тустань», що на Львівщині Василь Рожко розповів про 8-річний досвід організації і проведення фестивалю «Тустань», про тісну взаємодію з органами державної влади, про роботу волонтерів, а також здійснив презентацію фортеці на скелях в Уричі.
Про збереження та реставрацію предметів церковної атрибутики та сакрального мистецтва розповів головний зберігач фондів Музею Переслідуваної Церкви, що у місті Бережани Мирон Музичка.
Директор Державного історико-культурного заповідника «Самчики» (Хмельниччина) Богдан Пажимський поділився досвідом фондової роботи, ведення документації, обліку, зберігання, консервації та руху музейних предметів.
Про роботу історико-архітектурного заповідника «Чигирин», перспективи розвитку установи розповіла Ірина Марченко.
– Такі семінари мають бути постійними. Міністертво культури має дати нам можливість постійного спілкування, обміну досвідом. Нам не слід забувати, що музеєлогія – це наука. А наше спілкування – це підвищення кваліфікації. Це спосіб побачити, почути, поділитись ідеями, врешті-решт посперечатись, – каже головний зберігач фондів Національного історико-культурного заповідника «Батурин» Ірина Матущак. 
– Для нас дуже корисним було знайомство з роботою відділу фондів вашого Заповідника, цікавим було спілкування з працівниками. А від вашої гостинності, ми просто в захваті, – зазначила завідувач музею історії Тустані Наталія Поясник.
Її підтримав директор історико-культурного заповідника «Межибіж», що на Хмельниччині Олег Погорілець, – спілкування завжди було доброю справою. А нам історикам, музейникам треба більше подорожувати, пізнавати рідну державу, детальніше вивчати її історію. Бо часто ми знаємо більше історію Єгипту чи Греції, ніж рідної України. Нам розповідають нісенітниці про Степана Бандеру. А сьогодні, відвідавши меморіальний музей С.Бандери в селі Старий Угринів, я зовсім інакше сприйняв цю особистість. По новому дивлюсь на ідеологію націоналізму. Тільки так ми зможемо вести виважені і серйозні дискусії про майбутнє України.
– Можливо я повторюся, але такі зустрічі – це в першу чергу обмін досвідом. Ми маємо можливість поділитись своїми напрацюваннями, аналізуємо окремі ділянки роботи. Маємо можливість почути колег, отримати корисну інформацію для роздумів і, зрештою, розвиватись, вдосконалюватись. Такі контакти нам ідуть тільки на користь, – зазначив генеральний директор Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» Андрій Острянко, – такі контакти нам дають можливість виробити певні перспективи у вдосконалення законодавчої бази, яка стосується музейної справи. І тут не можна оминути увагою того, що ми побачили у вашому Заповіднику. А це в першу чергу сучасні, продумані експозиції в музеях, які мають наукову основу, їх сучасний дизайн новітні технології створення. Продуманість, ідеологія, єдність концепції і тематико-експозиційного плану. Все це разом працює цілісно на пересічного глядача. 
Ми приємно вражені відвідинами музею С.Бандери у Старому Угринові, Івано-Франківського краєзнавчого музею, Прикарпатського художного музею, Галицького Національного природного парку. Пізнавальною була поїздка у визначну пам’ятку духовності і культури чоловічий монастир східного обряду Скит Манявський, який є зразком дещо забутого східного чернецтва. А про враження від вашого краю і про галицьку гостинність треба говорити окремо і довго. Я думаю зі мною погодяться всі колеги.
Ми вдячні Міністерству культури та академії керівних кадрів, які спромоглися зорганізувати нас і знову посадити за парти. А також хочу висловити слова подяки галичанам, які створили всі умови для нашого плідного навчання і спілкування, – сказав на завершення розмови пан Андрій. 
– Вочевидь зустріч музейників, яка тривала впродовж тижня була корисною для всіх. Ми зрозуміли, що наша установа не пасе задніх серед заповідників України, що й ми маємо потужний потенціал для майбутніх наукових пошуків, розвитку музейної справи і, зрештою, для розвитку туризму у нашому районі. А ще, від тепер розширилися ділові контакти, є можливість співпраці в заповідній справі практично з усією Україною. 
Сьогодні, від усього великого колективу Заповідника «Давній Галич» я хочу подякувати організаторам семінару, його учасникам, а від їх імені висловити щирі слова вдячності настоятелю монастиря отців францисканців, що в селищі Більшівці о. національної академії керівних кадрів культури і мистецтв Григорію Цимбалі за співпрацю і постійне сприяння у проведенні наших заходів, – підсумував Володимир Костишин.

Я.Поташник


Переглядів: 635 | Додав: Dnister

Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзіВідлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024