Понеділок, 27.05.2024, 15:42:44

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Листопад 2010  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
 
Архів новин
Головна » 2010 » Листопад » 4 » У Галичі відбулася Міжнародна конференція
17:12:41
У Галичі відбулася Міжнародна конференція

4 листопада 2010 р. в Національному заповіднику "Давній Галич” відбулася Міжнародна наукова конференція "Галич і Галицька земля в доісторії і середньовіччі. Проблеми методології”. Організаторами конференції виступили Міністерство культури і туризму України і генеральна дирекція заповідника "Давній Галич”. Традиційно щорічне осіннє проведення конференції співпало з іншою не менш важливою подією – відзначенням 16-ї річниці з часу створення заповідника.

З привітальним словом до учасників конференції звернулися генеральний директор заповідника О.Береговський, начальник управління культури Івано-Франківської облдержадміністрації В.Федорак, начальник відділу охорони культурної спадщини та музейної роботи управління культури облдержадміністрації А.Давидюк, представники Галицької РДА. Найбільш активних працівників заповідника відзначено почесними грамотами управління культури Івано-Франківської облдержадміністрації та Галицької РДА. Зокрема, нагороджено старшого наукового працівника В.Гембарську, завідувача науково – освітнього відділу Цап’юк Ірину, завідувача відділу охорони природи і заповідних територій М.Дмитрук та ін.

У роботі конференції прийняли участь близько 40 науковців з Івано-Франківська, Галича, Львова, Чернівців, Луцька, Белза, Жешува (Польща). Програма роботи Міжнародної конференції складалася з пленарного засідання та роботи в секціях. У пленарній частині виступили генеральний директор Національного заповідника "Давній Галич” Олександр Береговський з проблематикою "Досягнення і перспективи археологічних досліджень на території Національного заповідника "Давній Галич”, д. і. н. Олександр Ситник з тематикою "Палеолітичні стоянки на Галич – Горі: методика досліджень і проблеми”, д.і.н. Мацкевич Леонід на тему "До питання про мезоліт і палеоекологію Галицько-Городенківського Подністер'я. Проблеми методології”, д. геолого-мінералогічних наук Кузьменко Едуард "Геофізичні дослідження на території Галицького замку з метою виявлення та геометризації природних і штучних порожнин і пошуків підземних вод”, д. і. н. Пивоваров Сергій "Археологічні дослідження на території літописного Василева у 2008 – 2009 рр.”., д.і.н. Кадров Славомір "Поселення Томіни 12 – зв’язки пізньої фази лійчастого посуду південно-східної Польщі з територією Західної України”; д. і. н. Ідзьо Віктор "Історична реконструкція розвитку села Угринів в контексті дослідження розвитку Галицького підгороддя”.

Всі виступи ілюструвалися світлинами, картосхемами з допомогою сучасних засобів технічного забезпечення.

Робота секцій проходила в трьох основних групах: "Галич і Галицька земля в доісторії”, "Галич і Галицька земля в середні віки”, "Проблеми історії”. У першій секції працювали науковці Т.Ткачук, Г.Марченко, В.Артюх, М.Бацвін, О.Ленартович, В.Януш. Обговорено проблематику: "Фази неолітизації і ранньої енеолітизації Верхнього Подністров’я”, "Археострономічні об’єкти Прикарпаття”, "Пошукові археологічні роботи в Івано-Франківській області в контексті дослідження деяких питань історії Галицького Підгороддя”, "Скарби Бережанського краю як універсальні історико-археологічні артефакти”, "Формування археологічніх колекцій Національного заповідника "Давній Галич”, "Стан дослідження культури лінійно-стрічкової кераміки у Верхньому та Середньому Подністер’ї”, "Дослідження неолітичного шару поселення Більшівці у 2007 році”.

У другій секції працювали науковці Б.Томенчук, С.Панишко, В.Петрик, Ю.Лукомський, В.Петигирич, Ю.Диба, М.Вуянко, Ю.Мусякевич, І.Креховецький. Дискусія стосувалася обговорення питань "Результати археологічних досліджень давнього Галича у 2005 – 2009 рр.”, "Про одну закономірність у розміщенні давньоруських приміських монастирів у басейні Дніпра”, "Функціонально-просторова організація стольних городів Київської Русі”, "Галич і Лаврів – тяглість архітектурної традиції”, "Поховання заможної галичанки на Волині”, "Город Львів – до проблеми реконструкції планувальної структури міста княжої доби”, "Церковно-монастирський печерний комплекс в Підпечарах”, "Нові знахідки з території давнього Галича”, "Крилоський дитинець княжого Галича (ХІІ – ХІІІ ст.).

У третій секції працювали Г.Корнєєва, Л.Поліщук, З.Федунків, К.Тимус, Т.Романюк, М.Сохан, А.Фіголь, Д.Гембарська. Заслухано доповіді на тему "Археологічні знахідки. Перспективи відтворення релігійно-музейного комплексу”, "Іконографія Галицького замку”, "Фортифікаційна характеристика Галицького замку: оборонні укріплення та їх елементи”, "Крилоський скарб”, "Ярослав Пастернак: популяризація історичних знань і досягнень української науки”, "Лев Чачковський і Ярослав Хмілевський – дослідники княжих городів”, "Чорна металургія в княжому Галичі і перспективи нових досліджень”, "Археологічні знахідки княжого Галича – сільськогосподарське знаряддя у фондах Національного заповідника "Давній Галич”.

За результатами дослідження видано збірник матеріалів, науковці оглянули виставку старожитностей. Представники органів державної влади та науковці висловили подяку за організацію роботи конференції генеральному директору заповідника "Давній Галич”, дійсному члену УК ICOMOS, заслуженому працівнику культури України п. Олександру Береговському.
А.Чемеринський

Переглядів: 946 | Додав: Dnister

Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзіВідлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024