Сьогодні, 18 вересня в Івано-Франківську відкрили та освятили сьогодні пам‘ятну дошку членкині ОУН та громадській діячці Магдалині Зінченко.
Її встановили на фасаді будинку, де проживала жінка, пише Фіртка з посиланням на пресслужбу міського голови.
Магдалина Зінченко активно працювала над створенням Музею визвольних змагань Прикарпатського краю. Все своє свідоме життя пані Магдалина працювала для утвердження України.
Померла пані Магдалина 5 липня 2017 року.
Довідка:
Зінченко Магдалина Теодорівна народилася 13 червня 1924 року. в с. Угринь Чортківського району Тернопільскої області, в родині свідомих і заможних селян. Батько Бегар Теодор – голова «Просвіти», український кооперативний діяч.
Юна Магдалина навчалася у Чортківській гімназії. Закінчивши гімназію працює вчителем у школі в рідному селі Угринь.
У 1940 році вступила до Організації Українських Націоналістів. В час Другої світової війни займається популяризацією української ідеї серед населення. В 1945 році Магдалина переходить в підпілля ОУН де виконує обов`язки медичної сестри та зв`язкової. Була призначена районною провідницею Українського Червоного Хреста. Спочатку працювала під псевдо «Пчілка», а згодом його змінила на «Роксоляна».
У 1946 році Магдалину було захоплено органами НКВС. Після жорстоких допитів та катувань каральна система радянського режиму винесла їй вирок – 15 років каторги та 15 років позбавлення прав. Покарання відбувала у Воркутинських таборах. Після відбування покарання у таборах одружується з Олександром Зінченком. У сім`ї народжуються троє дітей. У 1961 році Магдалина Зінченко повертається в Україну.
З 1979 року Магдалина Зінченко повертається в активну боротьбу за відновлення Української держави. Із проголошенням незалежності України вступає до ряду громадських організацій. Магдалина Зінченко активна членкиня Івано-Франківського обласного історико-просвітницького товариства «Меморіал» імені Василя Стуса, Товариства української мови імені Тараса Шевченка, членкині громадської організації «Союзу українок».
З 1972 року вона проживала у місті Івано-Франківську по вулиці Михайла Коцюбинського, 5. |