У Калуші краєзнавці Олександр Коваль та Андрій Шутяк розпочали досліджувати військові поховання на старому цвинтарі часів Першої світової війни.
Інформацію про загиблих і похованих у Калуші після встановлення поховань відшукують у австрійських архівах, пишуть Вікна.
Андрій Шутяк розповів, що увагу дослідників привернув напис на одному з хрестів: “PIKULOWICZ FEDORROBOTN ODD. ROB 15 – 14ARMJI AUSTR 19.11.1916NR 181”.
Похований тут Федір Пікулович, родом зі Старого Угринова Калуського району.
За словами краєзнавця, загиблий був простим робітником в робочому батальйоні №15/14 Ландштруму — резерві збройних сил, який скликається тільки на час війни. Народжений 1898 року, помер у 18 років (19.11.1916) і похований у Калуші на військовому кладовищі, ряд четвертий, хрест №18.
“Можливо, хтось із родичів побачить цей допис і відвідає його вперше за 105 років”, — зазначив Андрій Шутяк.
Хрести на військовому цвинтарі відчищають від моху, лишайників, миють, згодом — оброблятимуть ґрунтовкою і покриватимуть фарбою. Окрім того, їх доведеться витягати, вирівнювати і підсипати.
Серед похованих тут — представники австрійської, німецької і російської армій. До речі, останні були військовополоненими і виконували на Калущині різні громадські роботи. Чимало з них померли від холери.
Усього треба відчистити 325 хрестів. Загалом до кінця теплого періоду планують завершити розпочаті роботи. Опісля на одній із ділянок планують збудувати військову каплицю. |