81 рік тому, 4 листопада, на центральній площі міста Калуш нацисти привселюдно розстріляли 11 учнів Калуської торговельної школи.
Гестапівці жорстоко вбили юнаків, яким було від 14 до 19 років, та батька одного учня, тільки за те, що всі вони були членами ОУН. Про поховання загиблих досі невідомо нічого. В роки незалежності нашої держави на честь загиблих студентів торговельної школи площа отримала назву Героїв, інформують "Вікна" з посиланням на Калуську міську раду.
З метою вшанування пам’яті розстріляних учнів торгівельної школи у понеділок, 4 листопада, у ПК «Мінерал» (кінозал «Час кіно») відбудеться історична година «Трагедія торгівельної школи» та показ документальної постановки «Спомин».
Початок — о 13.00.
Громадськість міста Калуша запрошують відвідати подію.
Також цього дня о 8.00 у храмах міста відбудуться поминальні богослужіння за учнями торгівельної школи та загиблими захисниками України.
Найповніший текст на цю тему представив науковий співробітник музею краєзнавчого музею Калущини Іван Тимів у публікації "Трагедія калуської "торгівельки".
При нагоді не полінуйтеся почитати й "інформацію з перших рук" — мемуари директора "торговельки" Михайла Гуцуляка "Чи сказав правду вітер?".
Чимало артефактів з життя торговельки представлені у краєзнавчому музеї Калущини — можете прийти й подивитись. |