Середа, 22.01.2025, 04:26:42

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2024 » Листопад » 16 » У селі Старий Лисець на Франківщині столітню садибу перетворили на музей
10:21:38
У селі Старий Лисець на Франківщині столітню садибу перетворили на музей

Жителі села Старий Лисець, що на Івано-Франківщині, відновили родинне обійстя Миколи Волосянка — місцевого священника, який пройшов через тортури НКВС і відбув три роки ув'язнення. Тепер у садибі проводитимуть екскурсії, реколекції та духовну школу для дітей. 10 листопада 2024 року відбулося відкриття музею.

Про це у коментарі Суспільному розповіла жителька села Галина Пташинська.

З її слів, цій оселі у Старому Лисці 104 роки. У ній в 1930 народився, зростав, а згодом правив підпільні богослужіння отець Микола Волосянко. У 1957 році чоловік висвятився на священника. Через вісім років він став монахом чину редемптористів і провадив молитовні місії по Україні та за її межами, адже був поліглотом. Отець Микола Волосянко помер у 2019 році. Він похований у Львові.

"Отець знав німецьку, перекладав французьку, вивчав хорватську, володів англійською. Основна цінність цієї оселі у тому, що вона у роки підпілля УГКЦ служила "домашньою церквою". Тут таємно здійснювалися обряди хрещення, вінчання, щоденні служби Божі й тому важливо було це зберегти", — розповідає Галина Пташинська.

Жителі Старого Лисця отця Миколу називають твердинею УГКЦ, який зазнав переслідувань з боку радянської влади. Оселю, в якій жив священнослужитель, відремонтували й облаштували під музей. Роботи тривали три місяці, на оновлення садиби витратили понад 200 тисяч гривень. Гроші надали благодійники та небайдужі односельці, каже Володимир Данів, який долучився до відновлення хати.

"Дах замінили повністю. Далі робили ремонти: підбирали штукатурку, заливали, обмостки робили, вікна нові поміняли, двері поставили, підлогу доробили. Навіть хочемо встановити відеонагляд за іконами та книгами з перекладами з бібліотеки отця Миколи, бо то — дуже цінні речі", — говорить Володимир Данів.

Галина Пташинська додає: люди хочуть, щоб садиба стала не просто музеєм, а дієвим центром роботи з дітьми.

"Тут буде музей і духовний центр, де ми проводитимемо біблійні читання, реколекції, розважання, різноманітні акції з дітьми. Ми б хотіли, щоб тут була садиба святого Миколая. Це б було дуже важливо, бо в околицях Івано-Франківська такого немає, лише в горах", — каже жителька села Галина Пташинська.


Переглядів: 22 | Додав: Dnister









Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі





Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 25. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2025