Його засновником був Каєтан Петрович (1894-1975), поляк вірменського походження, який народився на Буковині, а згодом оселився у Ворохті.
Він був душею товариства, талановитим організатором, а також популяризатором туризму та культури, пише “Західний кур’єр” з посиланням на сторінку Ворохтянської селищної ради. Разом з двома сестрами-вчительками, Марією і Ядвігою Чупрувними, Каєтан організував аматорський театр, який здобув велику популярність у курортному селищі.
“На сцені Народного дому (сьогодні – Центр культури, дозвілля молоді та спорту) ставили різноманітні п’єси: комедії, водевілі, класичні твори. “Автобус номер 13”, “Дами і гусари”, “Свати” – ці та інші вистави збирали повні зали, даруючи людям радість та емоції, – йдеться у дописі на сторінці Туристичні цікавинки Ворохти й Таторова. – Особливістю театру було те, що тут могли спробувати свої сили всі охочі мешканці Ворохти. Аматорська трупа з ентузіазмом готувала вистави, ставлячись до них з щирою любов’ю. Режисером усіх постановок був Каєтан Петрович, який вкладав у них свою душу та талант”.
У 30-х роках XX століття театр у Ворохті мав неабияку популярність. Сюди приїжджали виступати відомі актори та співаки, роблячи культурне життя селища ще більш насиченим.
Аматорський театр, що діяв у селищі, є чудовим прикладом того, як завдяки ентузіазму та небайдужості людей розквітає культура та збагачується життя громади. |