У прикарпатському містечку Ворохта волонтери на місцевому цвинтарі відновили надгробки, які мають історичну цінність для громади.
Про ініціативу розповів заступник редактора газети Верховинські Вісті Роман Клим.
Незважаючи на війну, а може, їй наперекір, спільним польсько-українським силам вдалося провести рятувальні та доглядові роботи на старому цвинтарі у гуцульському селищі Ворохта, повідомив він. Робота проводилася під егідою Товариства Карпатського.
Наприклад, завдяки щедрості жертводавців та допомозі волонтерів вдалося врятувати від неминучого знищення надгробок родини Зарембів. За австрійських часів Еразм Заремба був старостою та почесним громадянином міста Пільзно, а Вандалін Заремба – поштмейстером у Ворохті.
Також вдалося відремонтувати найстаріший гуцульський надмогильний хрест на цвинтарі, який занепадав до руйнування, – Дмитра та Марії Мочерняків із Поляниці та їхнього сина Гриця – видатний витвір традиційної гуцульської кам’яної справи 1878 року.
“Хочеться висловити особливу подяку Шимону Моджеєвському та волонтерам з України: Олі, Юрію та Назару за їх велику відданість та професійну роботу. За наукове керівництво та підтримку – професору Янушу Смаза, а мешканцям Ворохти – дяка за доброту та підтримку. Маємо намір повернутися у Ворохту і продовжувати рятувати історичні надгробки – без різниці, з польськими чи українськими написами. Адже це наша спільна і європейська історична спадщина”, – відгукнувся один із волонтерів Лешек Римаровіч з польського міста Краків. |