Середа, 04.12.2024, 23:52:48

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2024 » Листопад » 8 » В Івано-Франківську відкрили барельєф Владиці Софрону Мудрому
09:57:39
В Івано-Франківську відкрили барельєф Владиці Софрону Мудрому

5 листопада, в Івано-Франківську освятили барельєф Владиці Софрону Мудрому. Постамент встановили на фасаді духовної семінарії імені священномученика Йосафата.

"Понад усе він любив нашу Українську греко-католицьку церкву, дбав про молодь та всім серцем переймався за нашу Батьківщину-Україну". Такими словами архієпископ і митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин згадав світлої пам’яті Владику Софрона Мудрого, інформують "Вікна" з посиланням на Івано-Франківську Архієпархію УГКЦ.

Щоб вшанувати пам’ять Владики Софрона Мудрого, на урочистий захід зібралися вірні, брати-семінаристи, студенти Івано-Франківської академії Івана Золотоустого, представники влади та духовенство Архієпархії — священнослужителі архієпархіального управління й протопресвітери, отці проводу духовної семінарії та академії, а також душпастирі, яким свого часу уділив дияконські та пресвітерські свячення Владика Софрон Мудрий.

Опісля чину освячення барельєфа, митрополит Володимир звернувся до присутніх зі словами подяки за небайдужість та щиру молитву. Крім того, архієрей відзначив, що Владика Софрон був винятковою людиною:

«Бог подарував мені 8 років перебування поряд з таким визначним мужем нашої церкви — з Владикою Софроном Мудрим. Увесь цей час я брав приклад з його життя і вдячний за все, чим він зі мною поділився. Пам’ятаємо, якою відкритою, розважливою й доброю людиною він був. Понад усе він любив нашу Українську греко-католицьку церкву, дбав про молодь та всім серцем переймався за нашу Батьківщину-Україну. Найбільшим викликом і водночас фундаментальною працею Владики Софрона була розбудова нашої Єпархії — духовної семінарії та академії Івана Золотоустого».

Багатьом з вас, дорогі отці, Владика Софрон уділив ієрейські свячення, тож особливо приємно, що сьогодні ви так чисельно зібралися тут. Дякую отцю Степану Балагурі та отцю Олегу Каськіву, які були ініціаторами створення цього постаменту. А всім вам дякую за те, що відгукнулися на їхній заклик. Пам’ятаймо, що маємо на небі такого доброго молільника, з якого беремо приклад до сьогодні, згадуючи його настанови. Нехай слово та думка Владики Софрона завжди живуть у нашій семінарії», — мовив архієпископ.

Довідка.

Владика Софрон Мудрий був ведучим католицького "Радіо Ватикан", наставником та викладачем Івано-Франківської духовної семінарії імені священномученика Йосафата та Івано-Франківської теологічної академії, 30 років був ректором Української папської колегії святого Йосафата у Римі. За час свого єпископства архієрей рукоположив понад 160 священників. Преосвященний Владика написав багато праць, випустив українською мовою понад 150 релігійних фонокасет, грамплатівок, відеофільмів.


Переглядів: 16 | Додав: Dnister









Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі





Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024