Цього року Рогатинська міська рада та колектив Рогатинського історико-краєзнавчого музею «Опілля» вперше взяли участь у грантовій програмі «Культура. Туризм. Регіони», яку реалізує Український культурний фонд спільно з Державним агентством розвитку туризму України, та здобули впевнену перемогу. В рамках проєкту доповнять експозицію музею «Опілля» аудіовізуальними засобами та оцифрують понад пів тисячі музейних експонатів.
«Наш проєкт попервах увійшов у двадцятку найкращих серед 509 грантових заявок, – зазначив з того приводу голова Рогатинської міської ради ТГ Сергій НАСАЛИК. – Відтак пройшов етап переговорних процедур І вже можна з упевненістю ствердити – вперше на теренах Рогатинщини втілюватимуть у життя такий проєкт».
Директорка Рогатинського історико-краєзнавчого музею «Опілля» Ольга Блага, координаторка проєкту, в розмові з журналісткою «Галичини» наголосила: «Доповнення експозиції Рогатинського історико-краєзнавчого музею «Опілля» аудіовізуальними засобами» –саме таку назву має наш проект, який ми будемо реалізовувати. Чітко розуміючи, що музейна справа у ХХІ ст. не стоїть на місці і з кожним днем розвивається, ми поставили перед собою завдання малими, але впевненими кроками модернізувати експозиційні зали. Одна із вагомих проблем музеїв сьогодення – це збереження та презентація фондів, оскільки, велика частина музейних предметів часто залишаються у фондах, і відвідувач може не здогадуватись про їхнє існування. Саме з метою вдосконалення та розширення певним чином наявної експозиції ми написали таку грантову заявку, яка є у числі переможців. Аудіовізуальне обладнання є дуже важливим компонентом у музейній справі. Адже за його допомогою ми можемо додатково візуалізувати різні історичні предмети, події, локації тощо. Згодом таке нововведення буде добрим кроком для проведення, наприклад, інтегрованих уроків з історії чи мистецтва у музеї.
Загальна сума гранту – майже 129 тисяч гривень. За ці кошти ми плануємо встановити у кожен експозиційний зал та виставкову площу Smart-телевізори, закупити цифрові носії і навушники. Наразі, окрім закупівлі, маємо основне завдання згідно із проєктом – оцифрувати понад пів тисячі музейних експонатів. Це хороша практика для нас, як для музейників, так і для громади загалом».
Нагадаємо, за недовгий час існування Рогатинського історико-краєзнавчого музею «Опілля» його працівники змогли реалізувати низку грантових програм. Зокрема, було проведено гастрономічно-весільний фестиваль у рамках дослідження та популяризації місцевих елементів нематеріальної культурної спадщини, облаштовано туристичне маркування міста, а завдяки перемозі у двох поспіль обласних проєктах як найкраща етнокультурна громада у етнічному регіоні Опілля – вже на завершальному етапі підготовка до запуску гончарної майстерні при музеї.
Оксана ПРОЦЮК |