Субота, 21.12.2024, 18:49:37

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Жовтень 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
 
Архів новин
Головна » 2013 » Жовтень » 29 » В університеті знають, як не дати зникнути унікальним сакральним спорудам
23:03:32
В університеті знають, як не дати зникнути унікальним сакральним спорудам
В Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу (ІФНТУНГ) на базі Інженерно-екологічного інституту презентували можливості лазерного 3D-сканування, яке можна буде використовувати для збереження сакральних пам’яток архітектури Івано-Франківської області.
Директор Інституту геодезії Національного університету «Львівська політехніка» Корнелій Третяк, виступаючи перед студентами напряму підготовки «Геодезія, картографія та землеустрій», аспірантами і професорами ІФНТУНГу, а також представниками обласної влади, обласної та міської архітектури, зауважив, що технологія 3D-сканування з’явилася десять років тому і надзвичайно активно використовується в дуже багатьох галузях. «Йдеться про проведення надзвичайно швидких обмірів і визначення параметрів будь-яких об’єктів — природних, техногенних. Ця технологія дозволяє надзвичайно точно, з високою роздільною здатністю відображати наявний стан змін цього об’єкта в часі», — зауважив професор.
Також К. Третяк продемонстрував дослідження львівських учених про те, як змінюється клімат Землі. Їх проводили в Антарктиді. 3D-сканування підтвердило процес глобального потепління і дало можливість прогнозувати на майбутнє зміну льодовиків. Також львівські науковці використовують цю сучасну технологію для збереження унікальних дерев’яних церков.
— Сакральні споруди руйнуються, з часом навіть зникають, — констатує Корнелій Третяк. — Методика 3D-сканування дає можливість повністю зафіксувати геометричні та якісні параметри будівлі, що дозволить відтворити ідентичний об’єкт...
Наразі в Україні є лише три 3D-сканери. Можливо, що такий прилад буде і в ІФНТУНГу. «Ймовірність, велика, — зауважує директор Інженерно-екологічного інституту ІФНТУНГу Олег Мандрик, — бо ми задіяні в трьох міжнародних проектах, і для того, щоб виконувати геодезичні роботи, потрібні сучасні прилади, які вивчатимуть студенти нашого інституту».

Переглядів: 508 | Додав: Dnister









Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі





Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024