Середа, 08.01.2025, 04:45:30

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Січень 2025  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
 
Архів новин
Головна » 2025 » Січень » 5 » Вандалізм у Галичі. Як з цілості зробити «мозаїку»…
10:18:34
Вандалізм у Галичі. Як з цілості зробити «мозаїку»…

Різдв’яно – новорічний період є особливим для більшості людей. Це час, який можна провести з близькими, відвідати далеку родину; це моменти особливих очікувань.

Природньо, ніхто з причетних до охорони та популяризації культурної спадщини Галича не очікував негативу після нещодавно виконаної праці – встановлення анотаційних таблиць поруч пам’яток культурної спадщини; результат роботи було помітно, всі були задоволені. Проте, ще не минуло і двох тижнів з часу їхнього монтажу (грудень 2024 р.), як окремі з них вже знищені…

Зокрема, в цей святковий період зафіксовано розбиття анотаційної таблиці присвяченої Галицькому замку. Її було встановлено з південної сторони замкової тераси, поруч автобусної стоянки. Невідомі особи знищили працю інших людей, збільшили потребу пошуку додаткових фінансових ресурсів для відновлення таблиці.

Один з написів на таблиці засвідчував, що: «…У 1676 р. фортецю зруйнували турецько – татарські війська…» - сьогодні не потрібно турків і татарів, чи окупантів зі сходу – тепер це роблять наші земляки… Прикро, що це відбувається тепер, в захищеному місті, в далекому тилу від бойових дій.

Подібне варварство в історичних моментах, коли Україна бороться за свою державність і культурну ідентичність, є неприпустимим. З огляду на це, якщо б хтось володів інформацією з приводу осіб які знищили таблицю, доцільно в анонімний спосіб її довести до відома НЗ «Давній Галич» чи відділення поліції. В іншому випадку, ми будемо спостерігати системне нищення подібного майна, а містянам залишиться тільки коментувати: «…зробили для людей, але то не для наших людей…» (саме так говорили перехожі побачивши уламки таблиці).

На жаль, це не перший вандалізм щодо минулого нашого міста в сучасності. Кілька років тому (в 2018, 2021) були зафіксовані ще кілька випадків (згадки щодо них подаємо нижче в коментарях).

Залишається тільки сподіватися, що з кожним роком свідомість мешканців змінюватиметься – в руслі відчуття своєї позитивної причетності до міської історії.

Андрій Чемеринський,

Почесний краєзнавець України


Переглядів: 4 | Додав: Dnister









Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі





Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 25. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2025