Четвер, 30.05.2024, 09:25:55

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Вересень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
 
Архів новин
Головна » 2018 » Вересень » 22 » Відбулася Х Міжнародна науково-практична конференція «Культурна спадщина пограниччя»
12:27:04
Відбулася Х Міжнародна науково-практична конференція «Культурна спадщина пограниччя»

Івано-Франківська обласна організація Національної спілки краєзнавців України, факультет туризму Прикарпатського національного університету ім. В.Стефаника, Академія імені Якуба з Парадижу в Гожові Великопольському (Республіка Польща), Івано-Франківська обласна державна адміністрація, Івано-Франківський обласний державний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді 21-22 вересня 2018 р. провели Х Міжнародну науково-практичну конференція на тему «Культурна спадщина пограниччя». В конференції взяли участь магістранти, докторанти, науковці з України та Польщі.

Безпосередня підготовка і проведення заходу були покладені на факультет туризму Прикарпатського національного університету ім. В.Стефаника та Івано-Франківський обласний державний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді.

 

 

 

Під час урочистого відкриття із вітальними словами виступили доктор фізико-математичних наук, професор, проректор з науково-педагогічної роботи Прикарпатського національного університету ім. В.Стефаника Сергій Шарин, доктор наук, професор, ректор Академії імені Якуба з Парадижу в Гожові Великопольському Ельжбета Скорупська-Рачинська, заступник директора департаменту освіти, науки та молодіжної політики ОДА Ігор Гаврилюк, кандидат педагогічних наук, голова Правління Івано-Франківської обласної організації Національної спілки краєзнавців України, директор Івано-Франківського обласного державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді Михайло Косило, доктор історичних наук, професор, декан факультету туризму Прикарпатського національного університету ім. В.Стефаника Володимир Великочий.

 

Актуальність дослідження особливостей міжетнічних відносин у західноукраїнському регіоні обумовлена кількома чинниками. Передусім тим, що в силу свого геополітичного положення західноукраїнські землі впродовж багатьох століть були не тільки місцем перетину торговельних шляхів, але й перебували в епіцентрі політико-правових суперечок і територіальних домагань різних суб’єктів державної влади. Відтак кожен з етносів західноукраїнського регіону в своїй поведінці не був і не міг бути вільним від історичної пам’яті, політичної культури, традиційної соціальної поведінки своїх етносів за межами краю.

У рамках програми конференції відбулися пленарні та секційні засідання, під час яких йшлося про особливості збереження, сучасний стан та перспективи використання об’єктів культурної спадщини пограниччя. Модераторами секції «Культура і пам’ятки регіону: історико-філософський аспект» були Голаховська Е, професор Академії імені Якуба з Парадижу в Гожові Великопольському, інституту славістики польської Академії наук у Варшаві,Чаграк Н.І., к.п.н., доцент кафедри іноземних мов та країнознавства факультету туризму ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника». Модераторами секції «Пограниччя як географічний, етнографічний та краєзнавчий феномен» були Калуцький І.Ф., д.с-г.н, професор, завідувач кафедри туризмознавства і краєзнавства факультету туризму ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника» Монолатій І.С., д.п.н., професор кафедри політології факультету історії, політології і міжнародних відносин ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника».

Під час обговорення основних питань учасниками конференції було запропоновано створити електронну базу-каталог видань в Україні та Польщі з питань вивчення проблем збереження культурної спадщини пограниччя.

Матеріали учасників конференції були видані до її проведення в журналі «Карпатський край».


Переглядів: 345 | Додав: Dnister

Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзіВідлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024