Четвер, 14.11.2024, 08:37:17

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Листопад 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
 
Архів новин
Головна » 2024 » Листопад » 9 » Відбулася презентація збірника «Калущина в період німецької окупації 1941–1944 рр».
14:43:15
Відбулася презентація збірника «Калущина в період німецької окупації 1941–1944 рр».

У Краєзнавчому музеї Калущини відбулася презентація збірника «Калущина в період німецької окупації 1941–1944 рр».

Збірка обсягом 334 сторінки вийшла друком у видавництві «Фоліант». Вона містить 60 документів і рідкісні фотодокументи і світлини, пише “Західний кур’єр” з посиланням на сторінку Калуської міської ради.

“У збірнику проаналізовано суспільно-політичні виклики, які постали перед українською спільнотою у 40-х рр. ХХ ст.; опубліковано маловідомі документи і матеріали українського, німецького й радянського походження, що висвітлюють події періоду німецької окупації Калущини 1941–1944 рр. і національно-визвольної боротьби українських повстанців проти німецьких, угорських та російських загарбників, засоби й методи взаємного протистояння”, – йдеться у дописі.

Автори-упорядники видання – Іван Тимів, історик, провідний науковий співробітник Краєзнавчого музею Калущини, Людмила Андрійчук, історикиня, старша наукова співробітниця Меморіального музею «Калуська в’язниця».

Літературне редагування книги виконали: Дарія Ониськів, філологиня, наукова співробітниця Музею-оселі родини Івана Франка у Підгірках, Ольга Кецмур, філологиня, заслужена вчителька України (Калуський ліцей № 10). Значну допомогу в опрацюванні німецькомовних документів надала Любов Головчак, філологиня, викладачка Фахового коледжу культури і мистецтв м. Калуша. Загальне редагування здійснив Олег Малярчук, доктор історичних наук, професор кафедри суспільних наук Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, Почесний краєзнавець Прикарпаття. Оригінальне оформлення обкладинки книги належить калуському художнику Мирославові Гаталевичу.

Керуючий справами виконавчого комітету Калуської міської ради Олег Савка подякував за активну дослідницьку працю у непростих умовах воєнного часу. Начальниця управління культури, національностей та релігій Любов Джуган зауважила, що Калущина займає чільне місце в області за обсягом книговидання.

Директор Комунального закладу «Музейно-виставковий центр Калуської міської ради» Олег Відливаний наголосив на важливості продовження пошуково-дослідницької діяльності. Він акцентував на тому, що історичні джерела є основою нашої національної самоідентичності; вказав, що авторами-упорядниками, враховуючи два попередні видання, опубліковано більш як 220 документів із історії Калущини.

На презентації видання висловилися науковці Олег Малярчук, котрий наголосив на потрібності подальших досліджень минулого Калущини, які є важливою складовою нашої національної пам’яті, відзначив джерельну інформативність видання. Дарія Ониськів, літературна редакторка, наукова співробітниця Музею-оселі Івана Франка в Підгірках зауважила, що концентрація джерельного матеріалу в одному виданні дає цілісне уявлення про німецький окупаційний режим на Калущині, є доброю основою для наступних краєзнавчих напрацювань дослідників. Мирослав Гаталевич, автор обкладинки збірника, відзначив ілюстративність видання, у якому поміщенні оригінальні світлини, що візуалізують суспільно-політичні процеси на Калущині, відзначив творчу активність колективу науковців Музейно-виставкового центру.

Автори-упорядники щиро вдячні Калуській міській раді, міському голові Андрію Найді, начальниці управління культури національностей та релігій Любові Джуган за підтримку книговидання на Калущині.


Переглядів: 7 | Додав: Dnister









Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі





Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024