Четвер, 21.11.2024, 22:25:55

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2017 » Червень » 22 » З чого починалося місто. Літопис Станиславова 1901 року
21:29:27
З чого починалося місто. Літопис Станиславова 1901 року

Вашій увазі пропонуємо нову сторінку літопису Станіславова. Дізнайтесь про найважливіші події в історії нашого міста, які сталися у 1901 році

1901 У катедральному соборі провели роботи з відновлення храму. Вартість — 130 тисяч корон. Колони головного нефу облицювали темно-зеленим мармуром, встановили оригінальні лавки для парафіян. Портал собору увінчали єпископською митрою, хрестом і жезлом. Художники Юрій Макаревич, Антін Манастирський і Модест Сосенко написали ікони, зробили різьблений позолочений п’ятиярусний іконостас, а також настінні розписи.

1901 Створена жіноча школа імені Клементини Гофман. Власного приміщення заклад не мав, тому, за рішенням ради міста, орендував кімнати у верхніх поверхах кам’яниці Пайтцера — на розі теперішніх Галицької та Новгородської. Будинок не зберігся, тепер там торговий центр «Меркурій».

1901 Відновили стінопис вірменської церкви. Фрески XVIII століття відреставрував львівський живописець Крупський.

1901 У місто прибув і розбив своє шатро цирк «Іподром» — на розі нинішніх Галицької та Новгородської.

1901 Мешканець Яремчі на прізвище Ганус відкрив новий ресторан на Казимирівській (Мазепи).

1901 У місті вперше з’явилися американські фонографи — прилади, на яких можна було слухати опери, оперети, гумористичні куплети. Крім того, доктор Ріхтер на вулиці Собєського (Січових Стрільців) почав діагностувати хворих із застосуванням рентгенівських променів.

1901 Міськрада вирішила будувати новий газовий завод. У жовтні провели конкурс на право будівництва на ділянці «Лан за Бельведером» (вулиця Ленкавського). Вартість — 75 тисяч корон. Конкурс виграли підприємці Шльосс і Пфеффер, які в листопаді вже почали будувати.

1901 У Станиславові нараховується 69 однокінних і 22 парокінних фіакрів. Для їх стоянки виділено кілька ділянок. Одна з основних — «куца вуличка біля кам’яниці Горовиців» (Бачинського). Того ж року її спеціально розширили під фіакри.

1901 Міський парк отримав газове освітлення. Освітили головну алею, що вела до літнього ресторану, терасу й сам павільйон.

1901 У Навчально-виховному інституті василіянок, розташованому на Заболотівській (Василіянок), у старенькому будинку, подарованому інженером Олександром Осостовичем, навчаються 28 вихованок. Ними опікуються три монахині на чолі з Анною Теодорович та чотири кандидатки. Викладають там українською, але освіта лише початкова.

Роман Діда


Переглядів: 388 | Додав: Dnister









Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі





Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024