Вчителям історії івано-франківських шкіл презентували книжку львівського історика Святослава Семенюка «Історія українського народу» та десять історичних карт від благодійного фонду «Україна—Русь».
Кожна з мап є оригінальною і має свою тематику. Вони, зокрема, розповідають про державні кордони УНР після злуки, місце та чисельність пам’ятників Тарасові Шевченку, називають прізвища організаторів Голодомору 1932—1933 років та висвітлюють інші знакові, недостатньо відомі широкому загалу події української історії.
Карти, як наголосив директор благодійного фонду «Україна—Русь» Ростислав Новоженець, дуже компактні, тому зручні в користуванні саме на уроках у школі, адже в невеликому об’ємі містять великий обсяг інформації.
«Ми вдалися до такого прийому як видання історичних настінних карт, адже вважаємо, що стисла інформація про ті чи інші періоди української історії зможе послугувати своєрідним конспектом. Спілкуючись із студентами, учнями, пересвідчуюся, що знання в царині української історії, якщо є, то дуже хаотичні. Ці карти дають можливість «сфотографувати» той чи інший відрізок української історії та запам’ятати його», — наголосив Р. Новоженець.
Окрім карт, педагогам Івано-Франківська представили книжку Святослава Семенюка «Історія українського народу». «Вперше в українській історіографії виходить історія українського народу, а не історія України, історія, яка не обмежена лише територією сучасної Української держави», — зауважив автор.
Сподіватимемося, презентовані видання львівських істориків зацікавлять учителів міста і вони використовуватимуть їх під час своїх уроків.