Лицарські поєдинки, історична кухня та музика давнини - у
Станиславові "Живе Середньовіччя". Фестиваль історичної реконструкції
вдруге відбудеться в Івано-Франківську. На кілька годин площа біля міського
озера перетвориться на Середньовіччя.
Відтворювати епоху лицарства будуть активісти місцевого
військово-історичного клубу "Чортополох" та гості з різних куточків
України. Цього року на фест з’їдуться 70 лицарів з Луцька, Києва, Чернігова,
Одеси, Дніпропетровська та Кам’янець-Подільського.
На глядачів очікує чимало розваг, притаманних 13-му
століттю, військовий табір тих часів, турніри та давні танці. А завершиться
дійство - вогняним
...
Читати далі »
Переглядів:
688
|
Додав:
Dnister
|
Дата:
13.05.2011
|
Якщо не враховувати багаторазово перебудований палац Потоцьких, то найдавнішою спорудою Івано-Франківська є Художній музей. Напевно, архітектори Беное та Корассіні, які будували храм, уявити собі не могли, що колись їхнє дітище опиниться під подібною загрозою. Адже йому загрожують люди. Сьогодні головною проблемою старовинного храму є тріщини у фундаментах, що викликані будівництвом торгових центрів навколо. В Європі за це давно б відірвали руки начальникам усіх дозвільних організацій. А в нас країна толерантна… Аби зрозуміти, що ми ризикуємо втратити, «Репортер» пропонує невеличкий екскурс в історію.
Дерев’яний початок Римо-католицька парафія була створена у Станисла
...
Читати далі »
Переглядів:
865
|
Додав:
Dnister
|
Дата:
13.05.2011
|
Найціннішою річчю для військових є бойовий прапор частини. Його урочисто вручали при формуванні частини та берегли, як зіницю ока. Біля прапора завжди стояв озброєний чатовий, і це був «пост №1». Якщо за будь-яких обставин прапор втрачали, то командир автоматично йшов під трибунал, а частина підлягала розформуванню. За перших совітів у Станіславі стояв 21 кінний полк НКВС. Розташовувався він у казармах на теперішній вулиці Національної гвардії. Коли почалася війна, полку наказали відходити на схід. Але той відступ відбувався настільки стрімко, що у спішці браві чекісти забули бойовий прапор. Разом із охороною. Командир полку добре знав, що його за це чекає, тому вислав до міста декількох солдат на вантажівці. Їм пощастило – німці, а точніше їхні союзники угорці, тоді ще не увійшли до Станіслава.
Переглядів:
720
|
Додав:
Dnister
|
Дата:
13.05.2011
|
13 травня 2011 року відбулася презентація книги «Покутяни» відомого краєзнавця, письменника, лауреата обласної літературної премії імені В. Стефаника у галузі літературознавства в приміщенні читального залу Снятинської районної бібліотеки. З вітальними словами до автора звернулися: Любомир Томаш – голова Снятинської районної ради, Ярослав Романюк – заступник керуючого справами виконавчого апарату Снятинської районної ради, Ярема Гоян – письменник, лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка, заслужений діяч мистецтв України, Василь Марусик – журналіст, Дмитро Лазаренко – художник, Іван Угрин – депутат Снятинської районної ради, Володимир Карий – директор видавничої фірми «ПрутПринт», Григорій Дудчук – депутат Снятинської районної ради, Мирослав Попадюк – голова районного осередку ВУТ «Просвіта» ім. Т. Шевченка, Руслана Кірєєва – директор музею Ма
...
Читати далі »
Переглядів:
805
|
Додав:
Dnister
|
Дата:
12.05.2011
| |