Понеділок, 2019-10-21, 3:52 PM

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Жовтень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
 
Архів новин
Головна » Архів новин
« 1 2 ... 187 188 189 190 191 ... 214 215 »
Є старий анекдот, де чоловік розповідає, що він ріс у настільки бідній родині, що якби народився дівчинкою, то йому нічим було би гратися. Сьогодні дітлахи розбалувані комп’ютерами, мобільниками, трансформерами та іншими цяцьками. А де було взяти іграшки станиславівській дітворі 100 років тому, та ще й під час війни? Але хто шукає, той знайде.
Уродженець Станиславова Володимир Макар у спогадах згадує, що в часи його дитинства найкрутішим шиком було мати власну рогатку, яку тоді називали катапулькою. А найскладніше було найти гуму — у крамницях її не продавали, а якби й продавали, то грошей все одно не було.
Йшла Перша світова війна, і місто почергово займали росіяни з австрійцями. Де війна, там і вбиті. Після одного запеклого бою царські солдати стягнули в одне місце своїх загиблих товаришів. ... Читати далі »
Переглядів: 322 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-10-28

Днями у будівлі бібліотеки Івано-Франківського медуніверситету поміняли вікна – зі старих «рідних» на металопластикові. Начальник відділу охорони культурної спадщини міськвиконкому Ігор Панчишин каже, що будівля ця є пам’яткою архітектури місцевого значення, й непогоджена з охоронними структурами заміна вікон була порушенням. Більше того – подібні порушення у нас всюди. А проблема в тому, що немає можливості стежити за кожним вікном, адже таких пам’яток у місті – не одна сотня.
Нині бібліотечні архіви краще вбережені від погодних впливів, а студенти сидітимуть у теплому приміщенні. Але й будинок відтепер – не така вже й пам’ятка…
Може, варто заснувати якийсь муніципальний культурно-каральний спецпідрозділ? І грошей у міський бюджет заробимо, і пам’ятки збережемо.
Переглядів: 359 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-10-28

Кажуть, легка атлетика – то королева спорту. У довоєнному Станиславові спершу вона мала небагато прихильників, змагання відбувалися рідко. Та згодом місцеві спортсмени перемагали навіть на міжнародних турнірах.

З Прикарпаття до Берліна
Усе почалося зі шкіл. Перші забіги у Станиславові відбувалися на міжшкільних змаганнях, коли закінчувався навчальний рік. Саме тоді у школярів з’являлася можливість вийти на старт чи просто прийти та підтримати друзів та знайомих. Вже тоді, на початках, серед лідерів прикарпатського бігу звучали українські прізвища: Михайло Копаницький, Володимир Ярмолюк, Володимир Павловський, Денис Караван.
Першу бігову доріжку в Станиславові влаштува ... Читати далі »
Переглядів: 285 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-10-28

Запрошуємо на відкриття виставки творів скульптора Григора Крука, присвяченої до 100-річчя з його дня народження. Відкриття виставки відбудеться 28 жовтня 2011 р. о 12.00 год. в приміщенні Івано-Франківського художнього музею.
В експозиції окрім матеріалів присвячених Г.Круку будуть представлені кілька автентичних робіт скульптора. Зокрема:
1. Жінка, що миє ноги. 50-ті роки ХХ ст. Гіпс. 26,3х15,5х25,5 см.
2. Портрет Володимира Луціва у молодому віці, 1955 р. Патинова глина 45,3х21,5х24 см.
3. Дівчина, що читає книжку. Бронза. 18,5х22 см.
4. Селянин, що стоїть, 1938 р. Бронза. 70х7,5х23,5 см.
Переглядів: 341 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-10-28

Велика кількість свідомої української молоді жертовно і безкорисливо працювала в ім’я побудови незалежної України. Їхня праця в умовах підпілля з постійними ризиками для життя, а  також щоденна мужність та відвага у боротьбі з окупантом в більшості випадків не відомі нам, їхнім нащадкам. Ці зібрані і узагальнені матеріали нехай будуть пошаною їхній світлій пам’яті. 
Іван Ґудзоватий народився 1911 р. у заможній селянській родині Петра Ґудзоватого в селі Кадобна Долинського повіту Станіславівського воєводства (тепер село належить до Калуського району Івано-Франківської області). В семилітньому віці йде на навчання до місцевої народної школи, в якій провчився 5 класів. Після цього рік навчається приватно у п. Василя Барнича (професор польської гімназії у м. Рогатині) і ще рік (1924-25) у приватній гімназії м. Долини. Восени 1925 р. записується п ... Читати далі »
Переглядів: 339 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-10-28

Місяць вересень виявився багатим на цікавих і відомих гостей, які відвідали наш музей. Зокрема, 26 вересня, гостями музею були п. Андрій Куцан (Мюнхен, Німеччина), зять Степана Бандери та п. Володимир Туркевич (м. Львів), нащадок відомих українських духовенських родів Туркевичів і Білецьких. Гості залишились надзвичайно враженими змінами в експозиції музею та визнали високий рівень експозиційної роботи науковців. Слова подяки записали до Книги відгуків:
«Шановний пане Степане і співробітники, велике враження зробив мій побут у музеї Степана Бандери. Це надзвичайний вклад праці від останнього мойого побуту. Працюйте дальше для великої справи і багато Вам успіхів».
Завідувач музею, п. Степан Лесів, поділився із планами подальшої експозиційної роботи, де буде представлено родину Провідника ОУН – ... Читати далі »
Переглядів: 333 | Долучив: limnytcja | Дата: 2011-10-28

У серпні 2011 року газета «Галицьке слово» подала працю автора книги «Світ східних галлів» Теодозія Короля під заголовком «Галли і Галич». Багато читачів були здивовані від прочитаного, а житель с.Набережне Зеновій Клюса відшукав автора статті і два дні ходив з ним околицями рідного села. Подаємо результат їх мандрів.
Галичани – народ древній. Та різні завойовники намагалися знищити у цього народу пам’ять про своє коріння. Еліта нації нещадно знищувалася, а до влади над краєм призначалися чужинці або їх продажні посіпаки з числа автохтонів, які витравлювали у народу пам’ять про його колишню велич. Вони писали їм брехливу історію, з якої випливало, що галичани народ ніякий або нікчемний. Та вони не змогли перейменувати назви всіх міст, сіл, рік, гір та урочищ, які нині красномовно розказують правдиву історію давньої Галичини. 
Переглядів: 507 | Долучив: limnytcja | Дата: 2011-10-27

24 жовтня відбулися чергові звітно-виборні збори Галицької районної організації Українського товариства охорони пам’яток історії та культури. Ці збори є обов’язковим заходом, які передують обласній конференції Товариства, яка відбувається раз на 5 років (найближча відбудеться в листопаді ц. р. у м. Івано-Франківську). Захід проведено в приміщенні Національного заповідника «Давній Галич» - що не є випадковим, адже дана наукова установа вже майже два десятки років є відповідальною за збереження та виявлення пам’яток на терені Галицького району і є флагманом пам’яткоохоронного руху на Прикарпатті.
Для участі у звітно – виборних зборах прибули керівники районної організації УТОПіК, члени Товариства: працівники НЗ «Давній Галич», директори навчальних закладів, представники бібліотек, зацікавлені. Порядок денний зборів передбачав розгляд двох основних питань ... Читати далі »
Переглядів: 287 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-10-27

Приводом для відвідин дитячого садочка «Росинка» стало запрошення його адміністрації, яка ввела у свій план педагогічну годину «Декоративно-прикладне мистецтво Гуцульщини».
Виявленню та розвитку творчих здібностей вихователі дошкільних закладів приділяють велику увагу, адже саме в цьому віці всі діти творчі: малюють, ліплять, конструюють. Як зазначила завідувачка «Росинки» Тетяна Фенин, традиційний гуцульський посуд малята не тільки малюють, а й ліплять з пластиліну. У згаданому садочку проводять тематичні заняття, на яких вихователі знайомлять дітей з традиціями та мистецтвом нашого краю, тож педагогічну годину не випадково присвятили декоративно-прикладному мистецтву Гуцульщини, про яке на основі збірки Національного музею у Коломиї розповідали Оксана Ясінська та Ірена Гулай-Назарова. Розповіді музейників доповнювали багато ілюстровані буклети та муз ... Читати далі »
Переглядів: 376 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-10-27

У видавництві «Нова зоря» побачила світ книга «Двадцять років незалежності. Галицький район. Факти, хроніка, події, спогади». У книзі, створеній за задумом голови районної державної адміністрації Григорія Івасишина осмислюється роль Галича як визначного центру доісторичних цивілізацій Подністер’я, столиці протидержавного об’єднання Велика Хорватія, Галицького князівства, Галицько-Волинської держави, показана роль краю в українських державотворчих процесах в епоху середньовіччя. Але найголовнішу увагу автори відвели дослідженню процесу відродження Української держави на теренах Галицького району на рубежі ХХ-ХХІ століть. Люди які написали до книги свої спогади, здебільшого не приналежні до літературної діяльності, але вони були учасниками і творцями тої величної історичної доби, а тому пульс епохи відбивається у кожному реченні мемуарів. Це робить книгу живою і цікавою.
Переглядів: 311 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-10-27

За сприяння галицької районної державної адміністрації та районної ради побачив свят історичний нарис Ярослава Поташника «Галицькі Медобори» - невеличка частка дослідження історії села Мединя, яке шість століть тому постало на живописному березі річки Лімниці. Це коротка розповідь про неповторність і красу галицького села, про події минувшини і сучасність, про людей небайдужих до історії рідного Галицького краю.
Переглядів: 320 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-10-27

6 жовтня 2011 року минає 120 років від дня народження доктора Івана Докторука, учасника національно-визвольних змагань, правника, старшини УГА, людини, яка все своє життя присвятила боротьбі за незалежність рідної України, проявляючи активність у цій справі на рідній землі та за її межами, там, куди завела його доля у скрутні часи плину світової та вітчизняної історії.
Виходець із простої багатодітної селянської сім`ї, Іван Докторук при Божому благословенні та своїх тодішніх добродіїв зумів у часи Австро-Угорщини отримати професію правника, зазнавав переслідувань польської влади, яка за його українськість не давала йому можливості працювати тоді за фахом. Такими добродіями для нього стали учитель школи у Заріччі Зеновій Матковський, сільський парох о. Димитрій Луговий, який допомагав йому матеріально в період навчання у Коломийській гімназії, адвокат і ... Читати далі »
Переглядів: 398 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-10-27

Згідно зі спільним розпорядженням голів районної ради і районної держадміністрації від 12 вересня ц. р. створено комісію з відкритого конкурсу на кращу концептуальну ідею згаданого пам`ятника у Надвірній. У складі комісії 13 членів. Очолив її – Михайло Янчук, головний архітектор району.
28 вересня у районній раді відбулося засідання цієї конкурсної комісії. Обговорено та затверджено вимоги та програму проведення відкритого конкурсу.

Вимоги та програма проведення відкритого конкурсу на кращу концептуальну ідею пам’ятника «Борцям за волю України» 
в м. Надвірна
Переглядів: 398 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-10-27

Відеоролик справжнього гуцульського весілля, знятого у селі Кривопіллі Верховинського району, покажуть 29 жовтня у Львові на фестивалі «Весілля-фест», що проходитиме у міському парку культури ім. Гната Хоткевича по вул. Кушевича,1. 
Мета фестивалю, як зазначають його львівські організатори, відродження старовинних народних обрядів та звичаїв автентичного гуцульського весілля. У програмі - показ суконь, весільні пісні від гуртів «Тарасова ніч», «Коралі», «Ойкумена», «Варнечки», «До схід сонця», «Cherry band», танці та майстер-класи, театральна міні-вистава «З вулиці на сцену».
Переглядів: 298 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-10-27

Григорій Крук — найвідоміший український скульптор за кордоном, національна гордість України, 100-річчя від дня народження якого відзначаємо 30 жовтня цього року. Перші сходинки до творчої майстерності він долав у Станиславові, у школі деревного промислу.
Сюди його привіз із Братишева директор початкової школи В. Лукасевич, помітивши у свого учня схильність до малювання і різьби. Зробив він це у 1925 р. майже всупереч бажанням батьків Григорія. «Родичі не зовсім були вдоволені моїм художнім навчанням у промисловій школі, бо їхні бажання були дещо іншого плану: я повинен був намагатися стати «правдивим паном», — щонайвище сільським учителем або священиком», — напише 1975 року у своїх спогадах «Світ художника» сам скульптор.
Станиславівська промислова школа з офіційною назвою ... Читати далі »
Переглядів: 301 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-10-27

Всесвітньо відомий скульптор Григорій Крук, твори якого збагатили європейську образотворчу культуру ХХ ст., є насамперед українським митцем, що вийшов з багатої духовної культури свого народу. Його шлях у велике мистецтво був складним, з великими труднощами, які виходили за межі можливого, але вони ніколи не були сильнішими від бажання добитися успіху.
Впертість у досягненні мети у Крука була з народження,  була сформована самим середовищем, у якому зростав, світоглядом селян, чиє життя проходило у важкій праці і глибокій вірі у Бога. Читаючи спогади художника, написані в поважному віці, стає зрозуміло, звідкіля беруться ті міцні основи, на яких формувався мистецький світ Крука, його глибинні імпульси, образне бачення буденного життя селян.
Починав він, як і всі відомі митці, такі як В. ... Читати далі »
Переглядів: 445 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-10-27

Народився 1925 року в с. Новиця Калуського району. Закінчив 7 класів місцевої школи (того часу це неповна середня освіта) і вступив у Калуш до гімназії, де провчився 4 місяці (до кінця 1939 року). Після встановлення радянської влади відбулась реорганізація шкільної освіти і Ілля повернувся до Новиці, де в школі ще раз проходив курс двох останніх класів протягом 1940-1941 років. В 1941 році пішов на навчання в Калуську торгівельну школу (директором був п. Гуцуляк), де здобував фах бухгалтера. Одночасно з навчанням працював бухгалтером на маслозаводі і у пекарні м. Калуш. В червні 1943 року закінчив торгівельну школу. Протягом місяця ще працював бухгалтером і в той же час пройшов медичну комісію для відбору у дивізію СС «Галичина», яка визнала його придатним для служби.
19 липня 1943 року мобілізований в дивізію СС «Галичина». Разом з Ільком до ... Читати далі »
Переглядів: 354 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-10-27

Роман Марчак народився в священичій сім’ї, корені якої походять із села Біла Стрийського повіту. Батько Романа, о. Воло­димир Марчак, за підтримки митрополита УГКЦ Андрія Шептицького закінчив духовну академію в Римі. Виконував священичі обов’язки у селах Баличі та Гірне, що на Стрийщині, а в 1911 році був направлений в Се­редній Угринів Калуського повіту. У шлюбі у о. Володимира Марчака і Неоніли Левицької народилося п’я­теро дітей: Наталка, Олександра, Василь, Роман (1912) і Володи­мира. Останні двоє народились в Середньому Угринові.
Дитинство Романа пройшло серед мальовничої природи передгір’я Карпат на окраїні Чорного лісу. В школу Роман ходив у Середньому Угринові, яку закінчив успішно: особливо полюбляв історію, літературу та фізкультуру (руханку). З молодих літ Ромко, так називали його рідні, брав активну участь в роботі читальні „Просвіти”, спів ... Читати далі »
Переглядів: 456 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-10-27

Через обмежене фінансування з держбюджету заплановані заходи з підготовки та відзначення 350-річчя Івано-Франківська зазнають суттєвих коректив. Наступного року чергову «круглу дату» Івано-Франківська мали б відзначати на державному рівні. Уряд навіть затвердив відповідний план заходів, до якого, серед іншого, мали б увійти роботи з благоустрою міста, капремонти історичних будівель, кварталів та вулиць. Однак наразі всі ці плани не підкріплені фінансуванням. «Раз по раз місто підкоректовує запроновані обсяги робіт, які б мали фінансуватися з держбюджету, оскільки в Уряді щоразу рекомендують зменшити наші фінансові апетити, – каже перший заступник міського голови Зіновій Фітель. – Зараз на рівні Мінфіну нам визначили суму в межах 20 мільйонів гривень. Ми подали свої пропозиції на 20,5 мільйонів». 
За словами першого віце-мера, основними об’єктами, ... Читати далі »
Переглядів: 361 | Долучив: limnytcja | Дата: 2011-10-26

30 жовтня 2011 р. в с. Братишів Тлумацького р-ну відбудуться урочистості з нагоди 100-річчя від дня народження скульптора Григорія Крука. Впродовж дня відбудуться наступні події:
09.00 - 10.00, богослужіння у храмі Успення Пресвятої Богородиці
10.00 – 10.15, урочиста хода до садиби Григора Крука
10.15 – 10.30, панахида біля пам’ятного хреста на терені садиби Круків
10.30 – 10.45, хода до пам'ятника Григору Круку
10.45 – 11.30, урочисте відкриття і освячення пам’ятника Григору Круку
11.40 – відкриття і освячення музею Крука в приміщенні навчально-виховно ... Читати далі »
Переглядів: 313 | Долучив: limnytcja | Дата: 2011-10-26

Завтра, 27 жовтня 2011 року у приміщення виставкової зали (вулиця Дзвонарська, 5) відбудеться відкриття виставки скульптури і живопису Людмили, Михайла та Ореста Костівих.
Орест Костів народився у 1971 році у місті Радзивилів. Творчо почав працювати з 1989 р. Закінчив Прикарпатський Національний Університет ім. В. Стефаника (кафедра дизайну, диплом магістра). Член Національної Спілки художників України. Картини Ореста Костіва знаходяться у Національному Музеї у Львові, у галереях та приватних колекціях в Україні, Австрії, Польщі, Німеччині, Великобританії, Швеції, Єгипті, США і в Канаді. Мистецтвознавець, теоретик сучасного мистецтва, професор Дмитро Горбачов дав влучне визначення творчого напряму Ореста Костіва: "Ліричний сюрреалізм”.
Батько Ореста — Михайло Костів народився 1945 року. Закін ... Читати далі »
Переглядів: 267 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-10-26

Встановлять пам’ятний знак військовослужбовцям Угорщини, які загинули на території Івано-Франківської області в період з 1941 по 1944 рр.
На звернення мера міста Ніредьгаза (Угорщина), Державного підприємства "Центр” виконавчим комітетом міської ради прийнято рішення № 653 від 18.10.2011 р. про спорудження в Меморіальному сквері на вул. Степана Бандери – Мельника, за благодійні кошти, пам’ятного знаку військовослужбовцям Угорщини, які загинули на території Івано-Франківської області в період з 1941 по 1944 р.
Переглядів: 257 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-10-26

18.10.2011 р. прийнято рішення виконавчого комітету міської ради про надання дозволу станиці Івано-Франківськ структурного підрозділу Пласту Національної скаутської організації України за благодійні кошти встановити пам’ятний знак «Пластунам, що не зрадили своїх присяг» до відзначення 100-річчя утворення Пласту. Пам’ятний знак запропоновано встановити на вул. Грушевського, 5.
За словами голови Івано-Франківської станиці Пласту Станіслава Провального, - скульптура буде у вигляді юнака-пластуна, який проходитиме колодою через умовну річку. Його буде встановлено за благодійні гроші - 80 тисяч гривень.
Переглядів: 260 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-10-26

«В полум’ї ранків, в росі на калині» – під такою назвою 20 жовтня в приміщенні дитячої бібліотеки-філії №1 по роботі з дітьми, що по вул. Гетьмана Мазепи, 11 А, відбувся загальносистемний день краєзнавства, підготовлений краєзнавчим відділом Центральної бібліотеки, і приурочений 80-річчю від дня народження прикарпатського поета і громадського діяча Ярослава Дорошенка.
Гостею заходу була дружина поета, член Спілки письменників України, дитяча поетеса п.Анна, яка поділилася спогадами про п.Ярослава, як неординарну особистість в літературному і суспільно-громадському житті, читала його вірші, коментувала цікаві моменти з його життя. Учні ЗОШ№4 теж активно підключилися до проведення заходу, вони читали поезії Ярослава Дорошенка, а бібліотекар краєзнавчого відділу зробила презентацію бібліотечної виставки «В полум’ї ранків, в росі на калині», на якій були п ... Читати далі »
Переглядів: 324 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-10-25

З нагоди річниці створення Західно-Української Народної Республіки на теренах Галичини відділ краєзнавчої літератури обласної бібліотеки ім. І.Франка пропонує переглянути книжкову виставку-спогад „ЗУНР: вікопомний чин українського народу”, на якій представлено багато цікавих вітчизняних і діаспорних видань з історії ЗУНР.
Перший розділ виставки „Листопад 1918 р. на Прикарпатті" знайомить користувачів з перебігом революційних подій того періоду на теренах нашого краю, розкриває основні аспекти минулого ЗУНР - від передумов, революційного зриву, внутрішньополітичного курсу, міжнародного становища держави та визвольної боротьби за її відновлення до національних, економічних, соціальних і культурних процесів, а також повсякденного життя й побуту місцевого населення в 1918 - 1923 рр. („Західно-Українська Народна Республіка. 1918 - 1923. Документи і матеріал ... Читати далі »
Переглядів: 296 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-10-25

Розповідає голова районної ради Василь Попович:
– «Червоною» школу в Ланчині назвали тому, що в 1905 році її побудували із цегли. У ній вчителі-поляки навчали грамоти українських дітей. Тут навчався, зокрема, поет Січового стрілецтва, ланчинець Юрій Шкрумеляк. Це – пам`ятка архітектури міс­це­вого значення. Таких будівель в області всього три.
Декілька років тому тут проводили шкільні заняття з трудового навчання. Згодом почав протікати дах і через нашу спільну безгосподар­ність дах обвалився. Тож минулоріч під час зустрічі з польською делегацією я пові­домив їм про цю споруду, що однозначно має відношення до українсько-польських стосунків. Завітавши до Ланчина, поляки залишились враженими цією спорудою, її місцем розташування, звідки відкривається мальовнича панорама на ріку Прут. Вони запро ... Читати далі »
Переглядів: 354 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-10-24

У п’ятницю, 21 жовтня в залі засідань районної ради відбулись установчі збори із створення громадської організації «Асоціація музеїв Долинщини» за участі керівника апарату райдержадміністрації Катерини Олійник, заступника керівника виконавчого апарату (керуючого справами) районної ради Івана Даниліва та керуючої справами міської ради Світлани Сапетної. Члени установчих зборів затвердили Статут організації, обрали голову Асоціації музеїв Долинщини - директора Долинського краєзнавчого музею ім.Тетяни та Омеляна Антоновичів Тетяну Сенів, а також Правління Асоціації у кількості 5 осіб.
Асоціація створена з метою встановлення зв’язків та стимулювання професійних контактів між музейними закладами та фахівцями музейної справи; налагодження та удосконалення взаємодії музейних закладів із органами державної влади, місцевого самоврядування у вирішенні питань роз ... Читати далі »
Переглядів: 274 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-10-24

23 жовтня голова районної державної адміністрації Григорій Івасишин та голова районної ради Петро Стрембіцький взяли участь у пам’ятних заходах з нагоди 69-ї річниці створення УПА, які відбувалися біля села Дубівці.
В рамках заходів, на місці бою воїнів-повстанців з військами НКВС було відкрито та освячено реконструйовану криївку, відбулися панахида та пам’ятне віче, участь в яких взяли свідки трагічних подій сорокових років, духовенство району на чолі з деканом Галицького деканату УГКЦ отцем-мітратом Василем Завірачем, мешканці села Дубівці, учнівська молодь.
Галицька РДА

Переглядів: 376 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-10-24

Вони загинули у жовтні:
«Перебийніс» Данилюк Назарій
1910 р.н. Член ОУН. Адвокат. Навесні 1944 року призначений командиром сотні УПА. Головний пропагандист під час рейду УПА в Румунію 1949 року. У листопаді 1944 року очолив Буковинський курінь УПА. Поручник.
Загинув 31 жовтня 1951 р. під час сутички з румунськими прикордонниками.

«Борис» Григорій Легкий
Народився 21 червня 1922 р. на Тернопільщині. Член ОУН. 1943 р. арештований гестапо, засуджений до розстрілу, здійснив втечу. До 1944 р. у проводі ОУН ви ... Читати далі »
Переглядів: 387 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-10-24

В Івано-Франківському краєзнавчому музеї відзначили високоповажний ювілей — 90-ліття Олександри СИНИЦІ — сподвижниці музейної справи на Прикарпатті. Вітати ювілярку прийшли колеги, учні, велика родина,а пані Олександра одразу заволоділа увагою аудиторії, приймаючи квіти і дарунки, згадувала цікаві моменти з подій, пов’язаних з тими, хто сьогодні прийшов її вітати, а ті моменти, без сумніву, історичні. 
Працівники краєзнавчого музею підготували виставку архівних матеріалів, фото і публікацій ювілярки, виставили її портрет роботи художника М. Варенні. Народившись у селі Богатир на Донеччині, О. Синиця — ветеран війни і праці, заслужений працівник культури України — працювала  ... Читати далі »
Переглядів: 317 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-10-24
Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі

Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 19. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю.
Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах.

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Copyright MyCorp © 2019