Субота, 12.07.2025, 18:33:40

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Липень 2025  »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
 
Архів новин
Головна » Архів новин
« 1 2 ... 255 256 257 258 259 ... 299 300 »
3 травня 2012 року в Національному музеї народного мистецтва Гуцульщини та Покуття ім.Й.Кобринського відбулася творча зустріч з відомим письменником, членом Національної спілки письменників України, заслуженим працівником культури України Василем Федоровичем Стефаком.
Голова районної державної адміністрації Михайло Негрич привітав письменника. За вагомий внесок у розвиток української літератури, активну участь у громадському житті, відродженні культури та духовності краю вручив грамоту та подарунки.
Василь Стефак народився 20 лютого 1942 року в селі Рунгури Коломийського району. Закінчив факультет журналістики Львівського державного університету ім.І.Франка (1971р.). Працював у редакції газети «Ленінська молодь», власним кореспондентом молодіжної газети «Комсомольськое знамя».
... Читати далі »
Переглядів: 603 | Додав: Dnister | Дата: 07.05.2012

4 травня у селі Завалля Снятинського району відбулося духовно-патріотичне свято на честь 112-ї річниці створення спортивно-пожежного товариства «Січ», яке згодом переросло у військовий легіон Українських Січових Стрільців.
Розпочалися урочистості біля символічної січової могили та пам’ятного знаку «Завальська Січ», де місцевий  настоятель УПЦ КП св. Архистратига Михаїла Михайло Мизюк відправив молебінь за упокій полеглих січовиків, які боролися за вільну Україну. До присутніх звернулися з промовою заступник голови районної державної адміністрації Світлана Івасюк та заступник голови районної ради Юрій Костащук, які відзначили важливість проведення такого свята, збереження у пам’яті молодих поколінь історичних знань, утвердження національного духу, розуміння цінностей українського життя.
Переглядів: 639 | Додав: Dnister | Дата: 07.05.2012

З ініціативи головного управління з питань туризму, євроінтеграції, зовнішніх зв’язків та інвестицій облдержадміністрації успішно стартувала програма безкоштовного екскурсійного обслуговування Івано-Франківськом для мешканців та гостей обласного центру.
6 травня 2012 р. відбулася перша екскурсія, у якій взяло участь понад 30 осіб. Висловлюємо подяку екскурсоводу Тарасу Нагірному за цікаву та пізнавальну мандрівку містом.
Наступну екскурсію проведе Іван Бондарев. Вона розпочнеться у неділю о 12.00 годині 13 травня.
Збір групи - біля Регіонального туристично-інформаційного центру (приміщення Ратуші). Запрошуємо всіх бажаючих до пізнання історико-культурної минувшини та сьогодення міста Івано-Франківська.
Переглядів: 623 | Додав: Dnister | Дата: 07.05.2012

До відзначення ювілею Івано-Франківська відкрили відреставрований бастіон Станиславівської фортеці. Під час реконструкції вдалося зберегти залишки фортифікаційних споруд, створення яких датується початком 17 століття. 
«Ідея полягала у тому, щоб відновити бастіон як цілісний об’єкт, - зазначив інвестор проекту Олег Заріцький. – Роботи почали шість років тому. Самі споруда та місце спонукали до такого нешвидкого поступу, адже потребували детального дослідження. Ми запрошували консультантів з Австрії. Але базові архітектори були саме з Івано-Франківська». 
Нині у відреставрованому приміщенні передбачено місця для розміщення подарункових та сувенірних крамниць, проведення культурних і мистецьких заходів. У планах меценатів на майбутнє – відкриття оглядових майданчиків та музею зброї. Б ... Читати далі »
Переглядів: 563 | Додав: Dnister | Дата: 07.05.2012

У відділі рукописів Бергенської громадської бібліотеки (Норвегія) є два листи, написані до видатного норвезького композитора Едварда Гріга нашим краянином - піаністом та композитором-аматором бароном Францішеком Ромашканом. Перший з них датований 1874-м роком, другий - 1883-м. Скани оригіналів листів доступні на сайті Бергенської бібліотеки.
Інформація про те, що барон Ромашкан листувався і був особисто знайомий з Едвардом Грігом, виявилася для нас більше, ніж несподіваною. Норвезькі музикознавці, скоріш за все, не звернули на це уваги, бо ім'я Ромашкана нічого їм не говорить. Та й хіба у Гріга бракувало прихильників, які постійно йому писали? Але для українських, зокрема галицьких, дослідників історії музики прості й невибагливі листи барона Францішека є важливими документами.
Переглядів: 852 | Додав: Dnister | Дата: 06.05.2012

24 квітня відбулося чергове засідання вченої ради Національного заповідника «Давній Галич», на яке були винесені такі питання:
1. Про роботу археологічного відділу за 2011 р.
Доповідач Т. Ткачук
2. Про надання погодження Крилоській сільській раді на виділення земельної ділянки для облаштування нового кладовища.
Доповідачі В. Дідух, Т. Ткачук
3. Затвердження до друку матеріалів наукової конференції «Християнські міжконфесійні взаємини: загальноєвропейський та український досвід».
Доповідач С. Побуцький
Переглядів: 606 | Додав: Dnister | Дата: 04.05.2012

Сьогодні у Івано-Франківську представники 8-класів усіх шкіл міста стали учасниками інтерактивної гри „Таємниці Станиславівської фортеці”, яку організувало та провело міське Управління освіти і науки.
„Ця гра уже стала традиційною, адже чимало дітей мріють стати її учасниками. Для участі у „Таємницях Станиславівської фортеці”, кожна школа із кращих знавців історії міста створює команду у складі п’яти чоловік. До такої команди можуть увійти лише восьмикласники, адже учні саме 8-класів вивчають в школах курс історії міста”, – розповідає начальник Центру патріотичного виховання молоді ім. С. Бандери міста Івано-Франківська Галина Савченко.
Гра розпочинається робочою лінійкою, на якій проводять жеребкування. Кожна команда одержує номер маршруту, який потрібно пройти.
Переглядів: 584 | Додав: Dnister | Дата: 04.05.2012

Голова Городенківської районної державної адміністрації Іван Мороз провів засідання оргкомітету з відзначення 115-ої річниці від дня народження уродженця села Чортовець Городенківського району, чеського вченого, першовідкривача празької археологічної культури Івана Івановича Борковського. За кошти мецената, керівника фірми „ВОТУМ” Романа Калина в місті Івано – Франківську на вулиці Івана Борковського буде відкрито меморіальну таблицю та проведено свято вулиці І. Борковського. У 2007 році в рідному селі І. Борковському  відкрито за кошти Р. Калина пам’ятник видатному земляку. В урочистостях взяв участь секретар Чеського посольства, нині директор Вишеградського фонду країн Вишеградської четвірки Петер Вагнер та голова  Івано - Франківської обласної ради. 
У Прикарпатському національному університеті ім. В. Стефаника  пройде святочна а ... Читати далі »
Переглядів: 1075 | Додав: Dnister | Дата: 04.05.2012

7 травня Укрпошта вводить в обіг поштову марку "350 років. Івано-Франківськ. Станіславів" та проведе спецпогашення "Перший день".
Про це повідомили у прес-службі Міністерства інфраструктури. Номінал марки № 1191 – 2,00 грн. Тираж марки становить 170 тисяч примірників.
Художник поштової марки – Миколай Кочубей. Марка захищена: є мікротекст "М. Кочубей", а в УФ-променях світиться контур герба, картуш та цифри "1662 – 2012".
Переглядів: 617 | Додав: Dnister | Дата: 04.05.2012

На старовинному гербі нашого міста, у відкритій фортечній брамі зображено родовий знак Потоцьких — Пиляву. Це невипадково, адже представники цієї магнатської родини заснували Станиславів і майже 150 років ним володіли.

Перший після короля
За легендою, засновником міста-фортеці був великий коронний гетьман Станіслав Ревера Потоцький. Це він у 1654 році почав перетворювати старовинне село Заболоття на місто. Причому робив це в дуже оригінальний спосіб — немов легендарний Ромул він сам ішов за плугом, і там, де пролягали борозни, мали постати вулиці майбутнього міста. Історія красива, але не більше.
Достеменно відомо, що ст ... Читати далі »
Переглядів: 811 | Додав: Dnister | Дата: 04.05.2012

Рубрика «Легенди Станиславова» виходить вже більше трьох років і за цей час я переконався, що абсолютним рекордсменом по кількості цікавих історій є гора у парку Шевченка.
Зрозуміло, що цей пагорб штучний. А ось про те, хто його насипав, є безліч версій. Називали в’язнів тюрми «Діброва», їхніх дружин, в’язничну охорону і ледь не сатанистів. Нещодавно до цього переліку долучили танкістів.
Пізно ввечері 31 березня 1944 року два десятки радянських танків здійснили відчайдушну спробу захопити місто. Але станиславівський гарнізон не розгубився і в запеклих вуличних боях знищив майже всі машини червоних. Один з танків спалили на вулиці Голуховського (Чорновола), неподалік від парку. Його відтягнули з проїжджої частини до обочини і там він простояв аж до липня, коли місто остаточно звільнили радянсь ... Читати далі »
Переглядів: 730 | Додав: Dnister | Дата: 04.05.2012

Багато років першу українську гімназію Станиславова очолював д-р Микола Сабат. За час його керівництва ця гімназія стала одним із найкращих навчальних закладів Галичини, хоча і була утворена пізніше гімназій у Львові, Перемишлі, Коломиї й Тернополі. Відкриття гімназії у Станиславові відбувалося всупереч польському тискові, після цілого десятиліття справжньої боротьби галицьких українців за право мати у цьому місті такий навчальний заклад. Долучився до створення нового закладу і М. Сабат, який до цього працював викладачем у польській гімназії міста.
Микола Сабат народився 9 грудня 1867 року в містечку Обертині. Походив він зі священицької родини. Після закінчення польської гімназії у Станиславові та університету у Львові в 1894 році як молодий учитель він провів більш ніж півроку на студіях грецької та латинс ... Читати далі »
Переглядів: 1159 | Додав: Dnister | Дата: 03.05.2012

Мені до рук потрапила гарна книжка. І не просто друковане видання, а фотолітопис «Снятинщина: 20 років Незалежності». Автор ідеї, голова Снятинської районної ради Володимир Томаш, та керівник проекту Ярослав Романюк, редакційна колегія на чолі з головою Снятинської райдержадміністрації Андрієм Рябошапком провели велику працю, щоб відобразити в ньому сторінки історії, незгасаючої пам’яті, соціально-економічного розвитку краю, міжнародне співробітництво за два останніх десятиліття.
Книга складається з кількох розділів, що дають можливість простежити етапи становлення молодої Української держави, відродження духовності в краї. Є цікаві розповіді про Снятинщину та її людей, тож навіть ті, хто, гортаючи сторінки ілюстрованого видання, вперше познайомиться з цією чудовою покутською землею та її надбаннями, матимуть уяву як про географічне розташування одного ... Читати далі »
Переглядів: 1152 | Додав: Dnister | Дата: 03.05.2012

Травень 2012 року Літературний музей Прикарпаття розпочинає виставками до визначних ювілеїв: 350 – ліття від дня заснування Івано-Франківська «Літературний Івано-Франківськ» та виставкою «Сторінки Поеми життя Ірини Вільде» до 105 – ї річниці від дня народження української письменниці, лауреата Національної премії ім. Тараса Шевченка Ірини Вільде (Дарії Макогон-Полотнюк). Обидві виставки розпочнуть роботу 5 травня.
15 травня відкривається виставка до 155 - літнього ювілею Андрія Чайковського, популярного письменника Галичини початку ХХ століття «Співець козацької вольності» та виставка «Завжди в дорозі» - приурочена Сотим роковинам від дня народження Григорія Кирилюка, письменника, члена НСПУ, публіциста, учасника Другої світової війни, уродженця м. Тетіїва що на Київщині.
Завершується травнев ... Читати далі »
Переглядів: 643 | Додав: Dnister | Дата: 03.05.2012

Сьогодні начальник Івано-Франківської міської служби оперативного реагування Тетяна Клочко повідомила, що цими днями почало надходили чимало дзвінків від громадян, стурбованих проведенням розкопок у Меморіальному сквері Івано-Франківська.
Тетяна Клочко пояснила, що з 23 квітня представники Німецької Народної Спілки проводять розкопки на території Меморіального скверу для пошуку та перепоховання останків німецьких солдат часів Другої світової війни.
Переглядів: 600 | Додав: Dnister | Дата: 03.05.2012

Цьогоріч Івано-Франківську виповнюється 350. Місто-зірка, місто-сонце, засноване Андрієм  Потоцьким за концепцією «ідеального міста»  - гармонійного, компактного, доцільного і невразливого до нових методів військових дій, святкує свій ювілей.
Ювілей найрізноманітнішої історії, неодноразового перейменування міста, перебування у підпорядкуванні різних держав, протистояння воєнним діям, палання у вогні, промислового й транспортного розвитку, участі у важливих політичних подіях. У таких іпостасях поставав Івано-Франківськ, а нині обласний центр Прикарпаття, впродовж останніх декількох сотень і десятків літ, щоб вже на початку ХХІ ст. стати одним із найкомфортніших і найбезпечніших міст України, і попри значну модернізацію свого укладу, хоча б частково ,але таки зберегти колорит й дух тієї доби, про яку сьогодні пишуть книги.
Переглядів: 731 | Додав: Dnister | Дата: 02.05.2012

У Музеї історії міста Коломиї відбувся вечір-спогад, приурочений 65 роковинам примусового переселення у 1947 році етнічних українців із південно-східних до інших регіонів Польщі під назвою Операція «Вісла» та 67-й річниці депортації українців з території Польщі.
Операція «Вісла» - це етнічна чистка, здійснена у 1947 році під керівництвом Радянського Союзу, Польщі, Чехословаччини. Полягала вона у примусовій депортації (виселенні) з використанням збройних сил вказаних країн українців з Лемківщини, Посяння, Підляшшя і Холмщини на ті території у західній та північній частині польської держави, що до 1945 належали Німеччині.
Організували цей захід спільними зусиллями міської та районної влади.
«Це була велика трагедія українського народу ... Читати далі »
Переглядів: 584 | Додав: Dnister | Дата: 02.05.2012

350-річчю рідного міста присвячуються: книжкова виставка-автограф „Інтелектуальний Івано-Франківськ” та ювілейні виставки „Станиславів-Івано-Франківськ: вимір у 350 років”, „Івано-Франківськ: архітектурний портрет міста з віддалі часу” у відділі краєзнавчої літератури обласної універсальної бібліотеки ім. І.Франка.
Кожне місто, як і людина, має своє неповторне обличчя, у якому минуле органічно поєднується з сучасністю. Таким є і наш рідний Івано-Франківськ, що веде своє літочислення від 7 травня 1662 року, коли цивільне поселення і фортеця отримали Магдебурзьке право. Давнина і сьогодення об'єднались в самобутню картину оновлених будівель, майданів та вулиць столиці Прикарпаття. Сьогодні комфортне, чепурне європейське місто вабить своїх мешканців і гостей вузенькими вуличками в центральній, історичній частині, невеликими скверами, вітринами магазинів, ... Читати далі »
Переглядів: 641 | Додав: Dnister | Дата: 02.05.2012

Ласкава Богородиця повернулася. Так означують подію віряни. Під час останнього етапу реконструкції Катедрального Святопокровського собору УАПЦ («голуба церква») було відкрито давній образ Матері Божої Ласкавої Станиславівської.
Як знайшлася ікона? Оригінал це чи копія? Коли франківці зможуть побачити знахідку? «ГК» розпитав художника-реставратора храму, голову Парафіяльної ради Петра Глухого. Власне, це він натрапив на занедбану картину, в якій розпізнав Станиславівську Богородицю.

Двадцятиліття реставрації
Ікону вийняли з купи дерев'яного будівельного сміття, яке нагромадилося на піддашші собору. Тут тривалий час зберігалися старі дошки, частини перекриття, деталі ві ... Читати далі »
Переглядів: 1133 | Додав: Dnister | Дата: 01.05.2012

– Сьогодні ми стали оберегами минулого і майбутнього землі галицької. І з нагоди свята ми зичимо вам здоров’я із чистих джерел криниці княжої, снаги, навіяної могутньою кроною дуба Семена Височана та щирою повагою всього люду галицького. Ласкаво просимо до нашої господи, –такими словами 19 травня вітатимуть гостей учасники фестивалю «Галицька брама», який проходитиме у Музеї народної архітектури і побуту Прикарпаття.
Про особливості цьогорічного дійства розповідає Генеральний директор Національного заповідника «Давній Галич» Олександр Береговський.
– Це вже другий етнографічний фестиваль, який ми проводимо у Музеї під відкритим небом. І основна його особливість у тому, що цьогоріч дещо змінено статус фестивалю. Відтепер це музейно-туристичний фестиваль, присвячений Міжнародному Дню музеїв. ... Читати далі »
Переглядів: 659 | Додав: Dnister | Дата: 29.04.2012

Принаймні, в цьому франківців сьогодні запевнили представники компанії-підрядника, яка виконує реставрацію в’їзної брами палацу Потоцьких в місті. Попередньо планувалося роботи закінчити до ювілею Івано-Франківська.
Нагадаємо, що історична пам’ятка палац Потоцьких перебуває у власності прикарпатського бізнесмена Олега Бахматюка. Нещодавно міська влада дійшла порозуміння із власником стосовно того, що потрібно провести відновлення даної споруди.
Вже другий тиждень львівський підрядник ТОВ «Будівельна компанія Трансбуд» виконує укріплення мурів брами, оскільки після дослідження було встановлено, що вони перебувають в аварійному стані.
Представник власника комплексу палацу Вадим Пісний розповів, що роботи заплановано закінчити у липці ... Читати далі »
Переглядів: 575 | Додав: Dnister | Дата: 28.04.2012

Сто років тому, 10 березня 1912 року, відійшов у вічність парох Вижного Березова всч. о. Володимир Озаркевич – відома і шанована людина як серед священнослужителів, так і серед українських громадських діячів. Життєвий оптимізм, жертовність, гуманне ставлення до оточуючих, глибоке усвідомлення своєї місії на землі супроводжували його від студентської лави до останніх днів життя. Упокоївся він у віці 59 років і похований біля церкви в с. Нижній Березів.
З опублікованих спогадів і досліджень про родину Озаркевичів і, зокрема про отця Володимира, маємо можливість дізнатися, що він походив з родини священика, що його батько був послом австрійського парламенту, що його сестра – відома письменниця і громадська діячка Наталя Кобринська, що його дружиною була Ольга Рошкевич тощо. В усіх опублікованих матеріалах є згадка про те, що о. Володимир був переведений ч ... Читати далі »
Переглядів: 732 | Додав: Dnister | Дата: 28.04.2012

Так буває, що за життя митець не потребує зримих виявів слави чи визнання, бо цілковито належить талантові. Таким, напевно, був художник Богдан Готь, котрий відійшов у засвіти 2005-го. Щоправда, буває і так, що не потребує тих виявів і його найближче оточення: хто споглядає байдуже, хто заздрить, хто остерігається щось втратити на його тлі. Чому за життя художника не було жодної персональної виставки — питання, на яке немає відповіді. Велику кількість творів Готя втрачено, бо, за словами людей, котрі близько товаришували з майстром, він не надто опікувався їх долею. Міг продати за малі гроші або просто віддавав на довічне зберігання. На щастя, частина творів потрапила в хороші руки. Напередодні Великодня в Музеї мистецтв Прикарпаття відкрито першу в Івано-Франківську виставку полотен художника Богдана Готя. 36 творів для експозиції надав із власної колекції о. Юрій Новицький.
Переглядів: 707 | Додав: Dnister | Дата: 28.04.2012

Третя Всеукраїнська наукова конференція «Гуцульська діалектна лексика й лексикографія» відбулася на базі Коломийського інституту Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.
Більше 80-ти науковців з усієї України, а також мовознавці із Молдови та Угорщини з’їхалися на Прикарпаття для того щоб поділитися науковими напрацюваннями, дослідженнями про гуцульський діалект. Побували там і наші кореспонденти.
Гуцульський говір, один з унікальних  архаїчних говорів галицько-буковинської групи південно-західного наріччя. В цьому переконані учасники конференції. Вони зазначають, що нині в Україні етнографічні рухи майже зупинилися, а от гуцулам ще вдалося зберегти унікальну говірку, наголосив ректор Прикарпатського національного університету Ігор Цепенда: «Родзинкою Прикарпатт ... Читати далі »
Переглядів: 741 | Додав: Dnister | Дата: 28.04.2012

До ювілею міста Івано-Франківська сьогодні на сесії міської ради депутати проголосували за присвоєння звань «Почесний Громадянин міста Івано-Франківська» вісьмом особистостям, в тому числі двом краєзнавцям: 
- Вардзаруку Лук’яну Дмитровичу;
- Войцюку Володимиру Семеновичу (посмертно);
- Грабовецькому Володимиру Васильовичу;
- Дмитрів Лідії Іванівні (посмертно);
- Заливасі Опанасу Івановичу (посмертно); 
Переглядів: 611 | Додав: Dnister | Дата: 27.04.2012

На сьогоднішній сесії міськради затверджено рішення про перейменування вулиці Електричної м. Івано-Франківська у вулицю імені Володимира Кубійовича.
Нагадаємо, що раніше сесією було прийнято рішення щодо перейменування вулиці Індустріальної у вулицю Володимира Кубійовича. Однак воно скасоване. Причиною цьому стали значні складнощі у роботі «Прикарпаттяобленерго» у зв’язку зі зміною назви вулиці.
Переглядів: 635 | Додав: Dnister | Дата: 27.04.2012

В Івано-Франківську нагородили переможців та призерів «Конкурсу на кращу оглядову екскурсію» присвячену 350-річчю від дня заснування міста.
Автори проектів, які посіли призові місця отримали грошові премії у розмірі 2300 гривень, 1600 гривень та 1150 гривень відповідно. Також, грошовою винагородою відзначили ще трьох учасників, усі інші цікаві проекти нагородили грамотами.
Переможцем конкурсу став Іван Бондарев, який запропонував показати військову історію Івано-Франківська.
«Оскільки, я військовий, то і тему екскурсії я вибрав відповідну. Це перший раз, коли наше місто показано в мілітарному образі. Івано-Франківськ було військовим містом і тому у ньому залишився досить непоганий спадок. Насправді дуже цікаво, коли здавалося б звич ... Читати далі »
Переглядів: 538 | Додав: Dnister | Дата: 27.04.2012

Маємо і таку згадку літописця. Під час здобуття Галича 1219 р. Мстиславом Удатним у соборі закрився угорський королевич Коломан: «Зробив укріплення на церкві Пречистої Владичиці нашої Богородиці, яка, не стерпівши осквернення храму свого, і оддала його (Коломана) в руки Мстиславові». Ця подія відбулася тоді, коли князь Мстислав, перемігши угорського полководця Філю, вступив у Галич: «і вибігли тоді (угри) на склепіння церковні, а інші на вірьовках піднялися, а коней їхніх половили. Укріплення ж було зроблене на церкві, і ті стріляли, і каміння метали на городян, (але) знемагали от спраги, бо не було води в них. А коли приїхав Мстислав, то вони здалися йому і їх зведено було з церкви». Щось подібне до цього сталося і 1254 р., коли князь ізяслав оборонявся в Галичі від Данилового сина Романа.
Маємо ще згадки про Галицьку катедру, що стосуються XIV—   ... Читати далі »
Переглядів: 753 | Додав: Dnister | Дата: 27.04.2012

Два роки тому «Репортер» писав, що видавництво «Лілея-НВ» почало випуск репродукцій старих поштівок з видами нашого міста. Нещодавно побачив світ останній випуск серії «Станиславів». Загалом вийшло 25 поштівок, які утворюють змістовний портрет міста початку ХХ століття.
Замикає (чи відкриває) серію обкладинка із вступною статтею Івана Монолатія. Треба сказати, що доктори політичних наук не часто пишуть анотації до наборів поштівок. Що ж його спонукало долучитися до проекту?
«Поштівками я цікавлюся давно, — говорить Монолатій. — Вони є цінним джерелом національної культури, історії етнічних груп. Кожна листівка — це німий фіксатор подій, які вже не відбудуться, а в першу чергу — елемент міської культури. Оскільки я живу в Івано-Франківську, є членом Національної спілки краєзнавців та історико- ... Читати далі »
Переглядів: 740 | Додав: Dnister | Дата: 27.04.2012

Є старий єврейський анекдот про Абрамовича, який раніше мешкав навпроти тюрми, а тепер регулярно дивиться на свої вікна…
У нашому місті ця історія мала зовсім не смішне продовження.
Триповерховий будинок №1 у Івано-Франківську на вулиці Пилипа Орлика спорудили у 1938 році. Його власницями були сестри Штерн, солідні дами юдейського віросповідання. Проте довго господарювати у кам’яниці сестрам не судилося. Спочатку її націоналізували «перші совіти», які не визнавали права на приватну власність. Але найстрашніше чекало сестер попереду.
У вересня 1941 німці створили у Станіславі гетто. Всі євреї мусили зриватись з обжитих місць і переселятись у тисняву відокремленого від іншого світу району. Не минула ця доля й тітоньок Штерн. За іроніє ... Читати далі »
Переглядів: 688 | Додав: Dnister | Дата: 27.04.2012

Ні сучасний Івано-Франківськ, ні колишній Станиславів, який у цьому Івано-Франківську ховається на кожному кроці, не є тими містами, які можуть відразу вразити тільки тим, що у них бачиш, тільки тим, що є видимим і очевидним.
Франківськ, а саме так його найкраще називати, бо Івано-Франківськ - надто штучно, а Станиславова насправді вже нема, є виразною посередністю, нічим не кращий, але нічим не гірший від тисяч інших міст і містечок Центральної Європи. Однак власне ця посередність робить його унікальним і неповторним. Франківськ – самодостатній, йому не потрібні порівняння із жодним європейським містом. Франківськ –  це ключ до розуміння того, як історія Центральної Європи втілюється і вкорінюється у своїх містах.
Модерність первинного Станиславова – бездоганної і лапідарної фортеці, ст ... Читати далі »
Переглядів: 764 | Додав: Dnister | Дата: 26.04.2012

Визначено лауреатів міської премії ім. І. Франка. У номінації "журналістика" перемогу здобув краєзнавець, член ОО НСКУ та ІКО "Моє місто" Іван Боднарєв - за цикл статей на військово-патріотичну тематику.
У номінації "література" лауреатами стали: Любов Загоровська з поетичною збіркою "Назустріч вітру", Олеся Овчар за книжку віршів для дітей "Сонячна карусель" та Марія Микицей — за прозовий твір "Трофей на довгу пам’ять".
Вручення премії та відзнак лауреата відбудеться під час святкування ювілею Івано-Франківська в обласному музично-драматичному театрі ім. І. Франка.
Переглядів: 704 | Додав: Dnister | Дата: 26.04.2012

25 квітня у музеї історії міста Коломиї за сприяння районної та міської влади відбувся вечір-спогад, присвячений 65-м роковинам примусового переселення у 1947 році етнічних українців із південно-східних до інших регіонів Польщі (операція «Вісла») та 67-й річниці депортації українців з території Польщі.
З урочистою промовою виступив голова Коломийського об’єднання українців переселених з Польщі «Відродження» Яжинський Степан Григорович. «Наслідки цієї операції, - сказав він, - очевидно негативні і деструктивні: 150 тис. вигнанців і зруйновані суспільні зв’язки української громадськості у Польщі. Більшість депортованих втратила назавжди землі своїх предків, а з цим усім все, що творить малу батьківщину – зв’язки з родиною, власне середовище. І хоча такі дати, як операція «Вісла», як багато інших в історії України, є трагічними, ми повинні їх пам’ятати дл ... Читати далі »
Переглядів: 595 | Додав: Dnister | Дата: 26.04.2012

З ініціативи Івано-Франківської обласної молодіжної громадської організації «Молоді регіони» на теренах Прикарпаття стартувала загальнообласна акція «Нащадки пам’ять бережуть». Даний захід має на меті привернути увагу підростаючого покоління до історії країни, особливо до тих її сторінок, які ще і до сьогодні не мають єдиного трактування та сприйняття. Наприкінці минулого тижня в рамках цієї акції під супроводом та егідою молодих регіоналів районної організації та обласної організації біля двадцяти обдарованих дітей Рожнятівщини відвідали музей «Герої Дніпра», в якому розміщено експонати періоду ІІ світової війни (бойові знамена частин, зброя, нагороди, особисті речі, документи, фотографії, листи з фронту, предмети спорядження і побуту бійців і командирів).
Відразу привернули увагу юних відвідувачів виставлені в експозиції чис ... Читати далі »
Переглядів: 696 | Додав: Dnister | Дата: 26.04.2012










Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі





Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 25. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2025